Sukcesy naszych uczniów w Powiatowym Językowym Konkursie Czytelniczym

 

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W POWIATOWYM JĘZYKOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM

 

W dniu 15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Powiatowym Językowym Konkursie Czytelniczym z języka niemieckiego oraz angielskiego organizowanym pod patronatem Wójta Gminy Bolesław.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjalnych, jego celem było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku obcym oraz budzenie zamiłowania do czytania, także w języku obcym.
Zadaniem uczestników było przeczytanie i zapoznanie się z treścią książki anglojęzycznej lub niemieckoj ęzycznej oraz rozwiązanie testu obejmującego zadania zarówno z treści książki, jak i sprawdzające znajomość słownictwa z tematów pokrewnych. Etap szkolny wyłonił 6 uczniów z najlepszymi wynikami, którzy reprezentowali naszą szkołę w Bolesławiu. 

Również w tym roku nasi uczniowie nie zawiedli, zajmując zaszczytne miejsca na podium: Daria Marzec (klasa 2a) zajęła II miejsce z języka niemieckiego, a Marcel Dudzic (klasa 2c) zajął III miejsce z języka angielskiego.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!