IV KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I – III

1. 06. 2018 roku w bibliotece szkolnej odbył się IV KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS I – III.

Wzięło w nim udział 6 uczniów z klas I – III. Z każdej klasy wychowawcy wybrali jednego, najlepiej czytającego ucznia.

Pierwszaki czytały fragment opowiadania: ,,Zaczarowane obłoczki” według Tove Jansson. Uczeń drugiej klasy  – rozdział ,,Najweselszy pies na świecie” z książki ,,Azor i Azja czyli jak pies z kotem” Marzeny Kwietniewskiej-Talarczyk.  Uczniowie klas  trzecich –  fragment z książki ,,Pralinka nie daje za wygraną” Fanny Joly.  Wszystkie książki zostały zakupione z funduszy z ,,Narodowego  projektu rozwoju czytelnictwa”.

Na zapoznanie się z tekstem uczestnicy mieli tylko kilka minut, czytany fragment był wybrany losowo.

Poziom uczestników  konkursu był wyrównany i jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców.

.           Jury w składzie: emerytowana polonistka – Pani Bogusława Mucha, bibliotekarki szkoły podstawowej –  Renata Zawisz i Urszula Świercz, wyłoniło czwórkę zwycięzców.

Nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce –      Julia Stambrowska z kl. III b

II miejsce ex aequo –   Aleksander Barakomski z kl. II oraz Krzysztof Słowiński z kl. I a

III miejsce –    Kamil Wnuk z kl. III c

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Na najbliższym apelu zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy!