IT for SHE – pierwsze kroki w programowaniu

„IT for SHE – pierwsze kroki w programowaniu”

 

W naszej szkole w ramach współpracy Stowarzyszenia „Niezapominajka” i Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolność, która jest autorem programu „Projektor  – wolontariat studencki” w dniach 17.09-21.09 gościły dwie wolontariuszki Marta  i Justyna, studentki informatyki.

W ramach programu wolontariackiego “IT for SHE” wolontariuszki przeprowadziły zajęcia z programowania i kodowania. Opiekę merytoryczną nad wolontariuszkami podczas ich pobytu sprawowała p. Anna Rybak.

Uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach, na których między innymi budowali roboty  z klocków LEGO Mindstorms, a następnie testowali ich możliwości na przygotowanym wcześniej torze przeszkód. Bawili się również robotami Dash&Dot, wielu z uczestników pierwszy raz miało możliwość sterowania robotem. W ostatnim dniu uczniowie wzięli udział zajęciach „Godzina Kodowania z Minecraftem”. Na zajęciach gościła również przedstawicielka firmy Goldman Sachs.

Nasi uczniowie byli zachwyceni tymi zajęciami, które były  bardzo ciekawe i kreatywne.

Była to dla nich niesamowita przygoda. Z utęsknieniem czekamy do następnego razu, jednocześnie dziękując wolontariuszkom za spędzony z nami czas.

Anna Rybak