NAUKOWY PLAC ZABAW

Naukowy plac zabaw dla naszej szkoły – zapraszamy do głosowania.

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Absolwenci i Przyjaciele naszej szkoły! Prosimy o głosowanie! Codziennie! Z korzyścią dla nas wszystkich a przede wszystkim naszych dzieci!

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach Niezapominajka planuje utworzenie bezpiecznego Naukowego Placu Zabaw w Kluczach czyli nietypowej przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej dla najmłodszych i ich rodzin jako alternatywy dla tradycyjnego placu zabaw.

 

https://pomoctomoc.pzu.pl

 

Naukowy Plac Zabaw to połączenie ruchu i zabawy ze zdobywaniem wiedzy i eksperymentowaniem w bezpiecznej, nie zagrażającej zdrowiu przestrzeni. Ogrodzony plac będzie podzielony na strefy: muzyczną, iluzji, naukową, sensoryczną, dostępny także dla osób niepełnosprawnych, ponieważ urządzenia z podejściami będą dostosowane m.in. dla wózków inwalidzkich. Powstaną tu urządzenia o konstrukcji stalowej w kolorze zielonym i fioletowym: głuchy telefon, kołyska Newtona, koła optyczne, krzywe zwierciadła, tablice ze złudzeniami, panel muzyczny, ściana do pisania, wir wodny. Utworzenie NPZ to nie tylko zabawa dla najmłodszych, ale i również integracja całych rodzin. To miejsce przyjazne dla każdego, komfortowo i bezpiecznie przygotowane. Utworzenie go przy szkole wzbogaci jej ofertę.
Miejsce uatrakcyjni coroczny piknik rodzinny-święto uczniów, ich rodzin oraz pracowników szkoły. Przyczyni się do organizacji różnych zajęć w porozumieniu z partnerami.