Szkolne Jasełka

JASEŁKA

 „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?


Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.”

 

      Tymi pięknymi słowami wiersza księdza Jana Twardowskiego uczniowie naszej szkoły wprowadzili nas czwartkowego popołudnia oraz piątkowego poranka w cudowny nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przypomnieli nam nie tylko historię narodzenia Pana Jezusa, odwiedzających Go pastuszków i trzech króli, ale także pokazali rolę i miejsce człowieka w Jego zbawczym planie. Co więcej, podkreślili miłosierdzie małego Jezuska przede wszystkim wobec grzesznika, który potrafi się podnieść z upadku.

   Oryginalnymi gośćmi w betlejemskiej szopce były dzieci oraz postaci bajkowe, które także pragnęły się podzielić swymi darami z Dzieciątkiem. Uroku inscenizacji dodały kolędy. Napełniły one wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się niezwykłych dni. Widowisko jasełkowe uświetnił występ nauczycieli, którzy wspólnie z uczniami, a także dla uczniów i rodziców zaśpiewali kolędę pt. „Święty czas”

Cała uroczystość zakończyła się aukcją dobroczynną, na której, zaproszeni goście oraz gospodarze licytowali świąteczne prezenty. Mogli też zakupić ozdoby bożonarodzeniowe na kiermaszu szkolnym.

 

[Not a valid template]