Drogi Pamiętniku! – refleksje z realizacji projektu „Artystyczna Scena Muzyczna”

DROGI PAMIĘTNIKU….

(część 1)

Luty, 2019

Dzisiaj spotkałyśmy się, aby wymienić się wstępnymi pomysłami w realizacji projektu „Artystyczna Scena Muzyczna”. Bez większych ustaleń, ważniejszych decyzji – czas stracony, chciałoby się rzec. Nic bardziej mylnego! Przecież najpierw, zanim stworzymy scenariusz i wyruszymy na scenę trzeba będzie jeszcze jakąś znaleźć. Omówiliśmy budżet, ustaliliśmy datę kolejnego spotkania. Udało się też podzielić role w kwestii składania prośby o miejsce prób, zorganizowania przejazdu do Krakowa (na „MusicAll”, którego – swoją drogą – nie możemy się już doczekać), umieszczenia ogłoszenia w lokalnej prasie, tyle obowiązków, a to dopiero początek!

Luty, 2019

Dzisiejsza burza mózgów zakończyła się sukcesem. Pomysł na fabułę powstał, każdy dołożył do niego coś od siebie. Postanowiliśmy skupić się na muzyce, jako świadku niesamowitych czasów – tyle wspaniałych utworów kończy zapomnianych, zastępuje je szara masa popu czy rapu, wlewana do głów ZWŁASZCZA młodym ludziom. Przy pomocy naszego przedstawienia chcielibyśmy przypomnieć im, że nie tylko nowoczesna muzyka jest warta uwagi – klasykę należy znać, starsze kawałki mogą być ciekawą odskocznią od nachalnej popkultury. I chociaż nikt nie powiedział tego głośno, to może być również doskonała okazja dla nas samych, uczestników projektu, żeby nieco poszperać wśród starych nagrań i wykonawców, zatrzymać się, zastanowić się czego i jak słuchamy.

Luty, 2019

Wstępna lista piosenek została zatwierdzona przez cała grupę. Trafiły na nią między innymi takie zagraniczne hity jak „Never Gonna Give You Up” Ricka Astleya czy „We Will Rock You” Queen’u. Nie obyło się również bez polskich utworów – „Mój jest ten kawałek podłogi”, „Nie dokazuj” to tylko niektóre z nich. A trzeba się jeszcze nauczyć tekstów, ułożyć do nich choreografię. No i rozpisać scenariusz.

Luty, 2019

No to zaczynamy! Dzisiaj było BARDZO twórczo….

Marzec, 2019

Właśnie wróciłyśmy z Krakowa, gdzie grupa studentów Staromiejskiego Centrum Kultury i Nauki wystawiała widowisko muzyczne pt. „MusicAll”. Miał on za zadanie zaprezentować publiczności znane, legendarne wręcz musicale.

Marzec, 2019

Tydzień przed wyjazdem jedna z nas zadzwoniła do kierowcy, tym samym organizując transport. 15 marca o godzinie 17.00 wyjechałyśmy z Klucz, aby na miejsce dotrzeć na 19.00. Spektakl okazał się być świetny, i chociaż realizowany przez amatorów – dał nam masę wskazówek co do naszego przedstawienia. W jego trakcie usłyszeliśmy fragmenty tak słynnych musicali jak chociażby „Evita”, „Footlose”, „Grease” czy „Przebudzenie wiosny”. Z wieloma z nich zetknęliśmy się po raz pierwszy, inne – znaliśmy całkiem dobrze. Jedno jest pewne – po tym spektaklu nie sposób będzie ich zapomnieć.

Kwiecień, 2019

Scenariusz naszego przedstawienia rodzi się w bólu…. Ale jest!!! Zaczynamy!

Kwiecień, 2019

Pierwsze czytanie scenariusza mamy już za sobą! Na razie bez podziału na konkretne role, bo zanim je poprzydzielamy trzeba sprawdzić kto w czym czuje się najlepiej, jakie mamy wizje postaci, ich wyglądu i zachowania. Bardzo zależy nam na oddaniu charakterów wybitnych muzyków.

Kwiecień, 2019

Kolejne spotkania to próby i praca nad naszym przedstawieniem. Idzie nam całkiem nieźle. Fajnie jest pracować w grupie!

CDN…

Emilia Jedlińska- Jung

Artystyczna Scena Muzyczna

Klucze