KONKURS POLONISTYCZNY Z ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ

XVI OGÓLNOPOLSKI  KONKURS   POLONISTYCZNY

Z  ORTOGRAFIĄ  NA  CO  DZIEŃ

 

31 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie  XVI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”. Konkurs rozpoczęła pani wicedyrektor Mirosława Dziatłowicz, życząc wszystkim uczestnikom powodzenia. Uczniowie mieli możliwość zmierzenia się z testem jednokrotnego wyboru. Aby zakwalifikować się do 2. etapu powinni zdobyć w 1. etapie 75% poprawnych odpowiedzi, czyli 22 punkty.

Bardzo się cieszymy, że w konkursie tym wzięło udział tak wielu uczniów naszej szkoły. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać do 30 listopada, kiedy to zostaną ogłoszone wyniki.

Wszystkim, którzy przystąpili do ortograficznej rywalizacji, życzymy sukcesów.

Oto nasi uczestnicy: Julia Szarek, Blanka Polakiewicz, Zuzanna Błaszczak, Milena Palska, Augustyn Brodziński, Aleksander Barakomski, Zuzanna Gieszczyk, Antonina Aksamit, Antoni Korusiewicz, Sandra Sadowska, Kamil Wnuk, Julia Stambrowska, Nikola Szeląg, Mikołaj Sosiński, Amelia Kulawik, Jakub Bujakiewicz, Amelia Jedlińska-Jung, Zuzanna Klich, Jakub Banaś, Igor Wolny, Miłosz Auguścik, Wiktor Bakowski, Piotr Rawicki, Zofia Pandel, Agata Kapuścińska, Lena Dudek, Aleksandra Grabowska, Milena Juniak.

 

[Not a valid template]