Jasełka

W minionym tygodniu uczniowie klasy IIb wraz ze szkolnym chórem dwukrotnie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Myślą przewodnią wspólnego świętowania stały się słowa pastorałki „Tak! On jest królem!”. Scenografia, kostiumy oraz zaangażowanie młodych aktorów sprawiło, że przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszyło serca licznie zgromadzonej publiczności. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za pięknie przygotowane widowisko.

We wtorek wśród zgromadzonej widowni zasiedli rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Wtedy też cała uroczystość zakończyła się aukcją, na której goście oraz gospodarze licytowali świąteczne prezenty. Natomiast w piątek przedstawienie Jasełkowe objerzeli wszyscy uczniowie szkoły.

Na zakończenie przedstawienia uczennica klasy IIb złożyła wszystkim świąteczne życzenia:
(…) Niech przy żywicznym zapachu strojnej choinki, upłyną piękne chwile polskiej Wigilii ze wspólnie śpiewaną kolędą, upragnionym gościem przy stole, w kochającym rodzinnym kole”.

Inscenizacja przygotowana została pod kierunkiem pani Katarzyny Szeląg i Anny Konieczniak, a całość przedstawienia uświetnił szkolny chór pod opieką pani Martyny Smaruj.

Podczas Dnia Otwartego odbyła się również aukcja świąteczna, podczas której licytowano przedmioty podarowane szkole. Fundusze z aukcji zostaną przeznaczone na wyposażenie świetlicy szkolnej. Rodzice oraz goćie mogli również zakupić piękne ozdoby świąteczne na kiermaszu bożonarodzeniowym.

#RazemNaŚwięta