Drużyna harcerska w naszej szkole

Czuwaj!

Harcerska przygoda trwa. Ponad dwa miesiące temu odbyło się nasze pierwsze spotkanie. Już podczas tej zbiórki w oczach moich podopiecznych można było dostrzec ciekawość oraz niesamowity zapał. Z każdym kolejnym spotkaniem poznajemy się wzajemnie i jesteśmy ze sobą coraz bardziej zżyci.

Nasza drużyna liczy już dwudziestu czterech członków, a nowych harcerzy wciąż przybywa. Na zbiórkach, wraz z moimi przybocznymi, przekazujemy wiedzę o wartościach harcerskich, z którymi spotykamy się na co dzień, między innymi o przyjaźni czy niesieniu pomocy innym. Uczymy także technik harcerskich, takich jak węzły, szyfry, pierwsza pomoc, terenoznawstwo oraz techniki rozpalania ognia.

W ich trakcie, młodzi harcerze wykorzystują zdobytą wiedzę i umiejętności. Podczas jednej ze zbiórek zaprosiłam kilkoro przyjaciół, aby pomogli nam przeprowadzić taką grę. Każdy z nich miał punkt na którym mówiliśmy o swoich zainteresowaniach.

Dobre zachowanie moich harcerzy oraz tematy zajęć sprawiły że jeden z gości został z nami na stałe. Druhna Alicja od miesiąca jest harcerką i przyboczną w naszej drużynie.

Jeżeli czujesz w głębi siebie, że pragniesz pomagać innym, uczyć się poprzez zabawę, poznawać nowych ludzi i przeżyć niesamowitą przygodę – dołącz do nas. Zapraszamy na zbiórki naszej harcerskiej drużyny w piątki o 17:00 w sali 207.

Czuwaj!

Drużynowa Natalia Kołtonik

[Not a valid template]