Świąteczne spotkanie szkół realizujących program DSD

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE SZKÓŁ REALIZUJĄCYCH PROGRAM DSD

 

W czwartek 18 grudnia uczniowie klas 7A I 7B realizujący program DSD gościli w murach IV LO w Olkuszu, wraz z młodzieżą z Przegini. Okazją do spotkania były warsztaty językowe dotyczące Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech.

Zaproszonych gości powitała pani dyrektor Katarzyna Polak. Pani dyrektor wyraziła zadowolenie, a jednocześnie nadzieję, iż takie spotkania będą miały cykliczny charakter i wpiszą się na stałe w harmonogram pracy szkół.

 Jako że był to także świąteczny czas,  pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Po oficjalnym przywitaniu młodzież licealna zaprezentowała się gościom w krótkim  programie artystycznym o tematyce świątecznej, a następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy, przygotowali kartki  i życzenia bożonarodzeniowe.

Uczniowie przeprowadzili także krótką minidyskusję w języku niemieckim, próbując znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy Święta Bożego Narodzenia to stres czy radość.

Następnie drużyny zaproszonych szkół zagrały także w Familiadę, oczywiście w języku niemieckim. Przy słodkim poczęstunku, w miłej świątecznej atmosferze czas szybko minął.

[Not a valid template]