Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

11 lutego został ogłoszony Dniem Bezpiecznego Internetu (DBI) i od 2004 roku organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej.

Nasza szkoła również bierze udział w Dniu Bezpiecznego Internetu. Tegoroczna edycja DBI organizowana jest pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. 

W dniu dzisiejszym odbyła się prelekcja przeprowadzona przez  policjantów z posterunku policji w Kluczach. Dotyczyła zasad zachowania ostrożności w sieci, wad oraz zalet korzystania z internetu, konsekwencji nierozważnego działania w internecie. 

Ponadto na lekcjach informatyki są prowadzone zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci. 

Kolejnym działaniem jest konkurs „BEZPIECZNIE W SIECI”, w którym uczniowie mogą się wykazać znajomością tematu, kreatywnością oraz umiejętnościami dotyczącymi obsługi komputera.

 

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Początkowo DBI świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Ideą DBI jest podkreślanie współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym. Celem jest łączenie zaangażowania wielu instytucji, a także rodziny, czyli najbliższego otoczenia.

Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Żródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

Działanie w ramach projektu Erasmus Plus „Kompetencje kluczowe w nowoczesnej szkole” -Mobilność edukacyjna – akcja  KA1.

 

 

 

 

 

[Not a valid template]