Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia niemal każde dziecko zaprezentowało na ekranie monitora swojego małego lub dużego przyjaciela. Misie były przeróżne – małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci poznały historię święta, oglądały przyrodnicze filmiki o niedźwiadkach, słuchały i opowiadały o swoich maskotkach i śpiewały piosenki. Wykonywały też prace plastyczno-techniczne i obliczenia matematyczne o tematyce „misiowej”.

Ten dzień pełen był uśmiechu, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem podczas zdalnych lekcji.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.