Nowa oferta edukacyjna dla obecnych uczniów klas drugich

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy Państwu nową ofertę edukacyjną we współpracy z Akademią Siatkówki ALURON VIRTU CMC: utworzenie klasy usportowionej o profilu piłka siatkowa dla obecnych klas drugich.

Z uwagi na duże zainteresowanie siatkówką wśród dzieci i młodzieży Zarząd ALURON VIRTU WARTA ZAWIERCIE SA postanowił powołać do życia w roku szkolnym 2021/2022.

Akademię Siatkówki Młodzieżowej ALURON VIRTU

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Kluczach za zgodą władz  Gminy Klucze.

Naszym celem jest stworzenie ośrodka treningowego, który dzięki ujednoliconemu programowi oraz zarządzaniu, będzie przygotowywał młodych adeptów siatkówki do uczestnictwa w szkoleniu na najwyższym poziomie.

Szkoła Podstawowa w Kluczach będzie stanowić bazę do skutecznej rekrutacji utalentowanych dzieci i młodzieży z terenu Gminy Klucze poprzez zajęcia w klasie usportowionej, do uczestnictwa w rozgrywkach pod patronatem klubu  Aluron Virtu  CMC Zawiercie S.A.

Współpraca ze szkołą opierać się będzie na następujących założeniach:

 • Utworzenie klasy usportowionej o profilu piłki siatkowej w klasie 3 w Szkole  Podstawowej w Kluczach z naborem uczniów z rocznika 2012 (obecna klasa 2) z całej Gminy Klucze. Zajęcia prowadzić będzie trener siatkówki  pracujący z młodzieżą w Klubie Aluron Virtu CMC  Zawiercie w wymiarze 5 godz. lekcji W-F/tydz.
 • Organizacja turniejów („single”, „dwójki”, „trójki”, „czwórki”)
 • Kreowanie wydarzeń specjalnych – np. spotkania z wybitnymi siatkarzami czy trenerami, pomoc szkole w organizacji ich własnych wydarzeń (delegowanie wybitnego sportowca na rozdanie nagród w szkole itp.)

ALURON VIRTU CMC ZAWIERCIE organizując Akademię Siatkówki Młodzieżowej ALURON VIRTU CMC przyjmuje następujące zobowiązania wynikające ze strategii szkoleniowej:

 1. Realizuje program szkoleniowy zgodny z nowoczesną wiedzą szkoleniową.
 2. Przeprowadza systematyczną ewaluację procesu szkoleniowego.
 3. Współorganizuje zawody sprawnościowe i turnieje mini siatkówki dla uczniów współpracujących szkół w ramach turniejów Akademii.
 4. Po 6 klasie zapewnia udział w treningach z najlepszymi młodzikami z pozostałych Akademii Aluronu.
 5. Współorganizuje zgrupowania i obozy sportowe dla utalentowanej młodzieży.
 6. Wyposaża ucznia w strój sportowy.
 7. Organizuje spotkania z siatkarzami zespołu ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE SA.
 8. Umożliwia aktywy udział w widowiskach sportowych.

Szczegółowych informacji udziela  trener

Piotr Głąbek , tel. 880 474 274

 

Rodziców zainteresowanych powyższą ofertą  prosimy o składanie deklaracji do dnia 10 marca 2021r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach.

Z uwagi na przystąpienie Gminy Klucze w poczet Akademii Aluron CMC, zapraszamy  Państwa dzieci do uczestnictwa w Projekcie !