„Matematyka wokół nas”

„Matematyka wokół nas”

Pierwsze zajęcia za nami. Piękna pogoda to czemu by nie zorganizować klasowych kiełbasek?

Matematyka wokół nas jest wszędzie. Postanowiliśmy wykorzystać „Królową Nauk” w naszym klasowym spotkaniu – wrześniowe pieczenie kiełbasek połączone z ważeniem i liczeniem.

Na początku każdy uczeń miał za zadanie zważyć kiełbaskę. Wagę swojego produktu zapisał na specjalnie przygotowanej kartce. Następnie kiełbaski zostały wrzucone na ruszt. To jednak nie koniec zabawy – po upieczeniu ponownie każdy ważył swoją kiełbaskę. Zauważyliśmy, że waga przed jak i po upieczeniu była inna. Co było powodem? Hmm.. klasa 4b już wie, a Ty??

Nadszedł czas konsumowania wyczekiwanych kiełbasek. Były przepyszne. Błogo mijał nam popołudniowy czas, jednakże Pani od matematyki przypomniała, że coś jeszcze musimy zrobić – sprawdzić cenę naszej kiełbaski. Podaną mięliśmy cenę za kg produktu, mięliśmy wagę, wystarczyło na naszych kalkulatorach pomnożyć wagę razy cenę i cyk – gotowe. Zadanie zostało wykonane!

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci z klasy 4b: Pani Iwonie Kulawik, Pani Beacie Kurczek oraz Pani Adrianie Nowakowskiej za pomoc w przygotowaniu klasowego ogniska!

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Kluczach.

 

[Not a valid template]