Uczniowie klasy 4 na tle Maczugi Herkulesa

Wycieczka do Ojcowa

Wycieczka do Ojcowa

W dniach 23,24,27 września bieżącego roku klasy 3c, 4a, 4b, 4c, i 5b uczestniczyły w wycieczce Ojcowa.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zapoznania się z naszym panem przewodnikiem – Aleksandrem Kamińskim, który przedstawił nam program wycieczki.

Pierwszym punktem była Pieskowa Skała, gdzie zobaczyliśmy Maczugę Herkulesa oraz zamek. Dowiedzieliśmy się jaka jest historia zamku oraz jakie filmy zostały w nim nakręcone  – m.in. „Potop”, „Stawkę większą niż życie” oraz „Ogniem i mieczem”.

Następnie udaliśmy się do Ojcowa. Tam naszym wyzwaniem było dotarcie do Jaskini Łokietka – największej jaskini na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Szczególnie zaciekawiła nas legenda opowiadająca o czasach  Władysława Łokietka i  jego ukrywaniu się przed Wacławem II.

W jaskini zobaczyliśmy m.in.  salę Rycerską, Sypialnię oraz Kuchnię.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie przedstawiona jest jego historia i przyroda.

Aktualnie w ramach ekspozycji prezentowane są eksponaty związane z terenem Doliny Prądnika i obejmujące ich faunę i florę, geologię i hydrologię, klimat oraz zagadnienia ochrony środowiska. Ponadto znajdują się tu zbiory związane z osadnictwem ludzkim na tych terenach, sięgającym okresu 120 tys. lat oraz pamiątki po profesorze Władysławie Szaferze.

Serdecznie dziękujemy naszej kierowniczce wycieczki, a zarazem wychowawczyni klasy 4a: Monice Madajewskiej-Pandel za rewelacyjną wycieczkę!

Wychowawcy klas: 3c, 4b, 4c, 5b 😉

[Not a valid template]