uczniowie klasy czwrtej dzielący w pizzeri pizzę na kawałki, nauka ułamków

„Matematyka wokół nas” – warsztaty w pizzerii – ułamki zwykłe

„Matematyka wokół nas” – warsztaty w pizzerii – ułamki zwykłe

W tym tygodniu uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach matematycznych w pizzerii, których tematem było: „Ułamki zwykłe rządzą w kuchni”. Na wstępie wysłuchali z jakich składników robi się pizzę, a następnie wzięli się ostro do pracy. Każdy skomponował swój własny smak na pizzy.

Podczas oczekiwania na pizzę uczniowie rysowali pizzę oraz dzieli ją na kawałki: 1/2, 1/4, 1/6, 1/8.

Po upieczeniu pizzy każdy uczeń dostał radełko i sam podzielił swoją własną pizzę, na początku na dwa, a następnie na cztery kawałki. Pani od matematyki zadawała pytanie: jaką część pizzy jesz lub jaka część została na talerzyku.

Dzięki warsztatom kuchennym uczniowie zapoznali się z terminami: co to jest ułamek, na jakie ułamki możemy podzielić dany produkt, jak poprawnie zapisać ułamki zwykłe.

Serdeczne podziękowania kierujemy do właścielki pizzerii w Kluczach „Corleone” Pani Karolinie oraz Pani Dominice i Panu Krystianowi z sali zabaw „Wesoludki” za fantastyczne poprowadzenie zajęć oraz zaproszenie nas na koniec warsztatów na wspaniałą zabawę w kulkach.

 

Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Kluczach.