Pierwsza ogólnopolska edycja programu „Velvet. Piątka dla Natury” została rozstrzygnięta!

Pierwsza ogólnopolska edycja programu „Velvet. Piątka dla Natury” została rozstrzygnięta!

Celem programu „Velvet. Piątka dla Natury” jest wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach, aktywizowanie uczniów oraz pedagogów do zmieniania na lepsze ich najbliższego otoczenia i zaszczepienie w dzieciach wiary, że każde działanie na rzecz natury prowadzi do realnej zmiany na większą skalę.

W programie Piątka dla Natury wzięli udział nauczyciele oraz dyrektorzy szkół podstawowych z całej Polski.

Nauczyciele wraz ze swoimi uczniami realizowali „Ekowyzwania”, które zostały poddane ogólnodostępnemu głosowaniu publiczności. W konkursie wzięły udział klasy 1a i 2b. Uczniowie, chcąc zachęcić do głosowania, wykazali się niezwykłą kreatywnością, tworzyli plakaty, nagrywali filmy, nawiązywali współpracę ze starszymi uczniami naszej szkoły. W konkursie klasa 1a uplasowała się na 2. miejscu, a klasa 2b na 26. miejscu.

Dyrektorzy szkół z całej Polski konkurowali pomysłami na wykorzystanie „Ekograntów”. Nasza szkoła znalazła się w gronie 36 wyróżnionych za pomysł „Zielono nam i spokojnie…” – bioróżnorodny ogród sensoryczny przy Szkole Podstawowej w Kluczach”.

Obie klasy za realizację Ekowyzwania oraz szkoła za pomysł na Ekogrant otrzymają nagrody rzeczowe.

Dziękujemy nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym w głosowanie! Gratulujemy uczniom i wychowawcom za podjęcie wartościowych działań ekologicznych!

Pierwsza ogólnopolska edycja programu Velvet. Piątka dla Natury została rozstrzygnięta!