"Szlakiem Piastowskim" - wycieczka, maj 2022.

„Szlakiem Piastowskim” – wycieczka

W dniach 4-6 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce „Szlakiem Piastowskim”. Zwiedzanie zaczęło się w Poznaniu, gdzie podziwialiśmy rynek, kamienice, ratusz. Spróbowaliśmy też słynne rogale. W drugim dniu byliśmy w Gnieźnie, gdzie głównym punktem zwiedzania była katedra ze słynnymi drzwiami oraz grobem św.. Wojciecha, a potem pomnik Bolesława Chrobrego, stare miasto, Muzeum Początków Państwa Polskiego i malowniczy spacer nad jeziorem. W trzecim dniu zwiedziliśmy Biskupin, obejrzeliśmy rekonstrukcję osady sprzed 2700 lat, muzeum archeologiczne. Ostatnimi punktami był rejs po jeziorze Gopło w Kruszwicy i wejście na Mysią wieżę… myszy nikogo nie zjadły i szczęśliwie wróciliśmy do domów.