Wycieczka  do Stajni Mlecz w Golczowicach

Wycieczka  do Stajni Mlecz w Golczowicach

„Konie, dumne konie,
zasłuchane w szumy traw,
lekkie i swobodne,
jak na czystym niebie ptak.”

 

Wycieczka  do Stajni Mlecz w Golczowicach

12 maja 2022 roku korzystając z pięknej słonecznej pogody pierwszoklasiści wybrali się na wycieczkę do stadniny koni „Mlecz”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach przyrodniczo-edukacyjnych, dzięki którym dowiedzieli się, jak wygląda koń, jakich warunków potrzebuje oraz czym się żywi i jak należy o niego dbać. Uczniowie mieli możliwość skorzystać, niejednokrotnie pierwszy raz w swoim życiu z lekcji jazdy konnej pod okiem instruktora.

„Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz”

Niewątpliwie tę pasję posiada już nasza koleżanka Zosia, która razem ze swoim kuzynem Dominikiem zaprezentowała swoje umiejętności jazdy konnej. Niektórzy już zapowiedzieli, że będą kontynuować naukę jazdy konnej.

            Tego dnia w planie była też wspólna zabawa i pieczenie kiełbasek. Byliśmy bardzo zadowoleni, humory dopisywały.  Na stołach były same pyszności.

Już planujemy następną wycieczkę. ???

 

„Wybraliśmy się dzisiaj całą klasą na wycieczkę do Golczowic. Dotarliśmy tam autobusem. Będąc już na miejscu odwiedziliśmy Stadninę Koni, gdzie każdy z nas mógł przejechać się na koniu. Było to dla nas duże wyzwanie i jednocześnie świetna zabawa. Zjedliśmy kiełbaskę z grilla i różne inne smakołyki. Ponieważ pogoda nam dopisywała mogliśmy jeszcze długo bawić się i szaleć na świeżym powietrzu. Ten dzień był dla mnie bardzo  fascynujący i długo pozostanie w mojej pamięci. Dziękuję Rodzinie Zosi, która zorganizowała dla nas tak wspaniały dzień.”??

Adrianek Adamuszek

 

„Ale dzisiaj było czadowo! Wycieczka była fantastyczna! Najlepsza była jazda na koniu?Pomysłowe i kreatywne zabawy na świeżym powietrzu?

Karolek Mossór

 

„Na wycieczce podobały mi się konie- miały na imię Islandia i Mała Mi. Jazda na Islandii i karmienie koni trawą-to było niesamowite??

Marysia Straszak

[Not a valid template]