Innowacyjna Edukacja Szkolna logo

Projekt INNES –  „Bees”

Projekt INNES –  „Bees”

Innowacyjna Edukacja Szkolna

Partnerem programu INNES jest norweska organizacja pozarządowa ByBi z siedzibą w Oslo działająca na rzecz zwiększania wiedzy i świadomości na temat znaczenia pszczół w funkcjonowaniu ekosystemów zamieszkałych przez ludzi. Projekt INNES jest komplementarny z Programem English Teaching w ramach którego w szkole prowadzony jest projekt „English Team”.

Organizacja ByBi w Norwegii zainicjowała „pszczelą autostradę” prowadzącą przez Oslo, zbudowała schronienie dla dzikich zapylaczy, wykształciła setki nowych pszczelarzy. We współpracy z Norweskim Instytutem Nauk Przyrodniczych prowadzi badania dotyczące dekodowania i znaczenia tańców pszczół. Posiada szereg uli w całym mieście, w tym między innymi na dachu budynków BI, The Hub, Storebrand oraz w siedzibie organizacji mieszczącej się na królewskiej farmie Bygdø – oficjalnej letniej rezydencji Króla Norwegii, ma swoje pasieki w parkach królewskich i co roku zbiera około 750 kilogramów „miodu miejskiego”.

W naszej szkole zostaną przeprowadzone zajęcia promujące wartość pszczół oraz korzyści płynące z ich pracy. Nauczycielka szkoły Pani Aneta Miszczyńska została zaproszona na wizytę studyjną do Oslo, gdzie zapozna się z tym ciekawym nurtem w edukacji.  Nabyta wiedza i doświadczenie zostanie przekazane uczniom szkoły.

Aneta Miszczyńska

Logotyp_Nidzickiej_Fundacji_Rozwoju_NIDA