Narodowe Czytanie 2022 SP Klucze

Narodowe Czytanie 2022 – A. Mickiewicz „Ballady i Romanse”

Narodowe Czytanie 2022

– A. Mickiewicz „Ballady i Romanse”

W ramach XI edycji Narodowego Czytania 26.09.2022r. w auli naszej szkoły odbyło się czytanie „Ballad i romansów” autorstwa Adama Mickiewicza.
 
Z inicjatywy Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego z Olkusza, podobnie jak w ubiegłym roku, odwiedzili nas aktorzy Teatru Zagłębia z Sosnowca, pani Beata Deutschman i pan Przemysław Kania, którzy wspólnie z uczniami naszej szkoły czytali ballady „Romantyczność” i „Świtezianka”.
 
Spotkanie rozpoczęła „Niepewność” Adama Mickiewicza zaśpiewana przez uczniów z kl. VI a: Zofię Rachwał, Marię Ziaja, Amelię Gniadek, Gabrielę Polak i Jakuba Tomsię. Natomiast balladę „Pani Twardowska” czytali uczniowie oraz zaproszeni goście: sekretarz Gminy Klucze pan Daniel Hickiewicz, komendant Policji w Kluczach pan Jerzy Wilk, radny Gminy Klucze pan Sebastian Sierka, emerytowana nauczycielka j. polskiego pani Janina Misztal a także pracownicy naszej szkoły: pani dyrektor Marta Dziura, pani Magdalena Nowak i pan Grzegorz Kaliś.
 
Szkołę reprezentowali: Julia Szarek z kl. V b, Iwo Kocjan z kl. VI a, Aleksander Barakomski z kl. VII, Emilia Cholewa z kl. VIII a, Antonina Aksamit i Krzysztof Myszewski z kl. VIII b i Natalia Kowal z kl. VIII c.
 
Za organizację spotkania odpowiadały panie Anna Konieczniak, Renata Zawisz, Celina Adamek i Magdalena Nowak.
 
Renata Zawisz