Odblaskowa Szkoła: Seniorzy na drodze 2022

Odblaskowa Szkoła: Seniorzy na drodze

Seniorzy na drodze

Podczas różnorodnych działań w ramach akcji nie zapomniano również o starszych mieszkańcach naszej gminy. W Ośrodku Dziennej Opieki i Aktywizacji Osób Niesamodzielnych „Złota Jesień” w Kluczach 05.10.2022 r. uczniowie klasy I A w formie występu artystycznego, przypomnieli seniorom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podarowali im opaski odblaskowe i ulotki informujące o bezpieczeństwie na drodze. Zachęcili do wspólnej zabawy. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, uczniowie w podziękowaniu otrzymali od seniorów własnoręcznie zrobione maskotki.

Propagowanie bezpieczeństwa na drodze wśród starszych mieszkańców naszej miejscowości jest ważnym elementem założeń akcji i konkursu „Odblaskowa szkoła”. Stanowi również element integracji pokoleniowej.

Anna Góźdź