Szlachetna paczka - logo

Szlachetna Paczka – spieszymy z pomocą

Szanowni Państwo,
Drodzy Nauczyciele oraz Rodzice!

Samorząd Uczniowski włącza się w akcję Szlachetnej Paczki 2022. Celem jej jest pomoc rodzinom ubogim.
W tym roku wybraliśmy osobę, która mieszka blisko nas – w Łazach (powiat zawierciański).

Oto historia Rodziny
Pan Marek nigdy nie pracował na umowie o pracę, stąd bierze się jego niska emerytura. Do momentu aż zdrowie mu pozwalało, pracował gdzie tylko mógł oraz uczestniczył w stażu. Od trzech lat niestety zdrowie starszego mężczyzny pogorszyło się na tyle, że jest w trakcie oczekiwania na operację, która pomoże mu normalnie funkcjonować. Do momentu operacji porusza się na wózku inwalidzkim. Pan Marek utrzymuje się z emerytury,500+ dla seniora, zasiłku pielęgnacyjnego oraz stałego zasiłku z MOPS-u co daje łączną kwotę 1444 złote. Po odliczeniu kosztów utrzymania w wysokości 1010 złotych na życie zostaje 434 złote.

Trzy kluczowe potrzeby:
1. Lodówka
Stara lodówka nie jest już sprawna, posiada liczną rdzę oraz przestała już mrozić. Niestety skromny budżet nie pozwoli na zakup nowego sprzętu, który jest niezbędny do przechowywania żywności.

2. Żywność
Żywność trwała pozwoli poprawić skromny budżet domownika. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą mu przeznaczenie ich na inne wydatki potrzebne do codziennego życia.

3. Środki czystości
Środki czystości to kosztowny wydatek, który bardzo obciąża skromny budżet rodziny. Pieniądze, które zostaną, będzie mógł przeznaczyć pieniądze na inne wydatki np. na remont mieszkania.

Żywność trwała: Herbata, Cukier, Kawa, Olej, Ryż, Dżem, Mąka, Konserwy rybne, Makaron, Konserwy mięsne, Kasza, Owoce i warzywa w puszkach, Środki czystości, Mydło / żel myjący, Płyn do płukania, Szampon, Proszek do prania, Szczoteczka do zębów, Pasta do zębów
Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące, Odzież.

Ubranie: Spodnie (Całoroczne) Rozmiar: L, Uwagi: Wzrost 170,obwód w pasie 90. Spodnie nie dresowe.
Obuwie: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 41.

Potrzebne dodatkowo są: Kołdra 160×200, koc 160×200, pościel 160×200, poduszka 60×60, Ręczniki, Poduszka, Koc, Pościel (poszwy, prześcieradło).

Jeżeli ktoś ma życzenie, można wpłacać skromne datki do Sekretariatu Szkoły. Za pieniądze zakupimy bon dla Pana Marka.

Termin zbiórki: 29.11.2022r. – 8.12.2022r., Sala: 204 (Marta Sorbian).

Wraz z datkami bardzo proszę o karteczkę z imieniem i nazwiskiem darczyńcy. Dla dzieci będą wpisywane oczywiście pochwały.

Z góry serdecznie dziękujemy za życzliwość.

Pozdrawiamy,
Marta Sorbian

Małgorzata Curyło