Maraton pływacki -przepływamy Kanał La`Manche ma już 25 lat, SP Klucze 2022

Maraton pływacki -„przepływamy Kanał La`Manche” ma już 25 lat

Maraton pływacki -„przepływamy Kanał La`Manche”

ma już 25 lat

W piątek 16 grudnia na basenie pływackim przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach już po raz 25. miała miejsce ta ciesząca się niesłabnącym powodzeniem impreza pływacka.

Swoje zmagania najmłodsi wodniacy rozpoczęli już o godzinie 8. rano a sygnał do startu dała dyrektor SP Klucze pani Marta Dziura i przedstawiciel UG Klucze pan Jarosław Rak.

Jak zawsze, uczestnicy podjęli próbę wspólnego przepłynięcia szerokości najbardziej popularnego kanału w Europie a jednocześnie rywalizowali na dystansach 60, 150 i 300 metrów w kategorii dziewcząt i chłopców stylem dowolnym. Chętnych nie brakowało.  Startujący dawali wszystko z siebie aby uzyskać miejsce na podium.

Po zebraniu i podsumowaniu wyników organizatorzy ogłosili zwycięzców.

Na dystansie 60 m najlepszą wśród dziewcząt okazała się Pola Gruszczyńska.  Drugie miejsce przypadło Zofii Sobczak a miejsce trzecie zdobyła Iga Kaczówka.

Wśród chłopców na tym samym dystansie zwyciężył Olaf Hacia.  Miejsce drugie zajął Wojciech Tomsia a na miejscu trzecim na podium stanął Karol Mosór.

Starsza grupa rywalizowała na dystansie 150m.

Wśród dziewcząt na najwyższym miejscu uplasowała się  Antonina Świda. Miejsce drugie zajęła Sara Strózik a miejsce  trzecie przypadło Katarzynie Mrówka.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Stanisław Piątek, a Jakub Jurczyk i Michał Szkup zdobyli kolejne dwa miejsca.

Najwięcej emocji kibicom dostarczyły pływaczki rywalizujące na dystansie 300m gdzie losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Ostatecznie zwyciężczynią w tej kategorii okazała się Abigail Cupiał. Tuż za nią wyścig ukończyła prowadząca przez jego znaczną część Natalia Fac. Miejsce trzecie zdobyła Anna Jóźwiak.

Spośród pływaków najszybszym zawodnikiem okazał się Samuel Leszczyński. Miejsce drugie wywalczył Antoni  Korusiewicz a Krzysztof Myszewski stanął na trzecim stopniu podium.

Dodatkową konkurencją 25. Maratonu pływackiego – „przepływamy Kanał La`Manche”, wcześniej nie planowaną, było najszybsze pokonanie poszczególnych dystansów w kategorii open.

I tak, wśród startujacych na 60 m najlepsza okazała się Pola Gruszczyńska.  Dystans 150 m najszybciej  pokonał Stanisław Piątek a Samuel Leszczyński okazał się być najlepszy na 300 m.

Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego dla tych sportowców ufundowane zostały przez dyrekcję SP im JP II w Kluczach i wręczone przez wicedyrektor Annę Konieczniak

Maraton zakończył się  tuż po godzinie trzynastej.

Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy w Kluczach, Szkoła Podstawowa im IP II w Kluczach przy wsparciu finansowym Gminy Klucze.

Zarząd UKS Klucze szczególne podziękowania kieruje w stronę stałych patronów, którzy przez ćwierć wieku wspierali nasze przedsięwzięcie (Velvet Care sp. z o.o., Sorbex – bramy okna drzwi, JT Projekt, Centrum Językowe „Impuls”, PPHU Patrycja&Paweł, media – Echo Klucz).

Dziękujemy również Stowarzyszeniu Babiniec za przekazany sprzęt pływacki podczas otwarcia maratonu.