Odblaskowa szkoła - finał - 2023

Uroczysty finał XII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”

Uroczysty finał XII edycji Małopolskiego Konkursu

„Odblaskowa Szkoła”

Zespół Jury składający się  z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Radia Kraków oraz opinii Naczelnika WRD KPP w Olkuszu przyznało naszej szkole punkty konkursowe na podstawie przesłanego sprawozdania z akcji „Odblaskowa szkoła”.

Znaleźliśmy wśród 10 najlepszych nagrodzonych szkół Województwa Małopolskiego

Zajęliśmy VII miejsce!

25 stycznia 2023 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom. Zaproszono delegację z naszej szkoły w składzie: wicedyrektor – Anna Konieczniak, koordynator akcji – Anna Góźdź, uczennice z kl. IV A, Kalina Nocoń, Emilia Mucha, Antonina Świda i Maja Kardas.

Gala rozpoczęła się od przemówień zaproszonych gości, którzy podkreślali ogromne znaczenie konkursów i innych przedsięwzięć realizowanych na rzecz bezpieczeństwa zwłaszcza najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Nagrody wręczali Pan Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski, Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, a zarazem Przewodniczący Małopolskiej Wojewódzkiej Rady bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,  Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty, mł. insp. Maciej Rymar – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP    w Krakowie oraz insp. Krzysztof Dymura – Komendant Miejski Policji w nowym Sączu. Na uroczystej gali obecny był insp. Mariusz Ciarka – Rzecznik Komendanta Głównego Policji, Dyrektorzy Małopolskich Ośrodków Ruchu Drogowego w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie, Pan Marek Dworak – Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. ruchu rowerowego i bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także Przedstawiciele Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Nagrody w Konkursie zostały ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Po uroczystym wręczeniu nagród mogliśmy uczestniczyć w koncercie zespołu Golec uOrkiestra.

W tej edycji konkursu brało udział 168 szkół z całego województwa małopolskiego. Wszystkie nasze działania były dokumentowane w formie publikacji i zdjęć na stronie internetowej szkoły, gminy Klucze, Przeglądu Olkuskiego oraz na gazetkach szkolnych. Działania te promowały korzystanie z elementów odblaskowych. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w kamizelki i inne elementy odblaskowe.

Jesteśmy pewni, że ta akcja przyniosła wiele korzyści zarówno uczniom, jak i nam dorosłym.

Chcielibyśmy podziękować:

Wójtowi Gminy Klucze, za objęcie honorowym patronatem akcji „Odblaskowa szkoła”.

Komendantowi Policji w Kluczach Jerzemu Wilkowi za współpracę z naszą szkołą, zaangażowanie i pomoc w realizacji naszych zadań.

Dyrekcji szkoły za wspieranie naszych działań, finansowanie przebiegu całej akcji: dekoracji, nagród, oprawy organizacyjnej, zapewnienie niezbędnych materiałów do realizacji konkursów i sprawozdania.

Wszystkim fundatorom nagród, sponsorom i rodzicom uczniów.

Nauczycielom, którzy pomogli w organizacji akcji.

Wszystkim uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem brali udział działaniach.

Koordynator: Anna Góźdź

Adriana Nowakowska