UK calendar of events – warsztaty kulturowe

UK calendar of events –

warsztaty kulturowe

Wyobraź sobie, że spędzasz  rok w Wielkiej Brytanii. To Twoja pierwsza wizyta w tym kraju i bierzesz udział w ważnych wydarzeniach: Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, wraz z upływem roku dostajesz kartkę Walentynkową, startujesz w wyścigu Pancake i przygotowujesz pisanki na Wielkanoc. Wiosną i latem obserwujesz Trouping of the Colours w Londynie na Horse Guards Parade pod Pałacem Buckingham oraz coś zupełnie innego – wyścigi kaczek. W listopadzie zostajesz zaproszony na Guy Falks Night – noc ognisk z fajerwerkami…

Taką interaktywną podróż przeżyli uczniowie klasy VI a na zajęciach z  gościem z Wielkiej Brytanii.  Leslie Mazur-Park to nauczyciel i muzyk mieszkający w południowo-zachodniej Anglii. Pasjonuje się nauką języków obcych, uczył się hiszpańskiego, niemieckiego, szwedzkiego, rosyjskiego i… kornwalijskiego. Ale codzienna praca prowadzi go do szkół jako nauczyciel, jego pasja to komponowanie muzyki i  nauka języków obcych. Podczas spotkania z uczniami klasy VI a Leslie  przeprowadził warsztaty na temat świąt i festiwali w Wielkiej Brytanii  wzbogacone filmikami, dialogami, quizami i muzyką… na żywo.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „English Team” programu English Teaching finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Aneta Miszczyńska