Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Oczarowani Fizyką”

W dniu 20 lutego 2023 roku podczas specjalnej sesji na żywo zostały ogłoszone wyniki  konkursu „Oczarowani Fizyką”.
Zadaniem uczestników konkursu było wcielenie się w rolę naukowca i stworzenie krótkiego, maksymalnie 7 minutowego filmu przedstawiającego ciekawe zagadnienie fizyczne wraz z omówieniem go.
Komisja Konkursowa oceniała ogromna ilość nadesłanych filmów, bo tylko uczniowie z naszej szkoły przygotowali na konkurs 7 różnych filmów.
Z wielką przyjemnością i ogromną satysfakcją chcemy poinformować że film uczennicy klasy 8c Aleksandry Wydmańskiej „Silnik elektryczny” został wyróżniony w  konkursie organizowanym przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk.
Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Fizyka kluczem do zrozumienia świata” edycja 2 dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki.

Anna Krawiec
Zapraszamy do obejrzenia silnika: