Krzysztof Słowiński uczeń Szkoły Podstawowej w Kluczach został Finalistą Małopolskiego Konkursu Chemicznego

Krzysztof Słowiński uczeń Szkoły Podstawowej w Kluczach został Finalistą Małopolskiego Konkursu Chemicznego

W dniu 10 marca 2025 roku w Krakowie odbył się etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół podstawowych do którego zakwalifikował się uczeń klasy ósmej Krzysztof Słowiński, po kolejnych etapach (szkolnym i rejonowym), na których rewelacyjnie zaprezentował swoją wiedzę oraz umiejętności rozwiązywania zadań,  . 

Podczas etapu wojewódzkiego uczniowie mieli do rozwiązania bardzo trudny test obejmujący treści nauczania chemii z liceum takie jak np. reakcje utleniania-redukcji, mol, izomeria geometryczna cis-trans, reguła Markownikowa, stężenie molowe czy wiele, wiele innych pojęć które brzmią teraz dla niektórych wręcz abstrakcyjnie, jednak nie dla ucznia naszej szkoły.

Po ogłoszeniu wyników okazało się że Krzysztof Słowiński został tegorocznym Finalistą Konkursu Chemicznego. Jest to jego, opiekuna naukowego, rodziców oraz całej szkoły ogromny sukces i duma, gdyż Krzysztof jest jedynym uczniem w gminie który uzyskał taki tytuł i jednym z dwóch w całym powiecie. 

Absolwenci naszej szkoły, byli finaliści tego konkursu to obecnie  lekarze, informatycy czy  absolwentka japonistyki. I można napisać że człowiek który umie i rozumie zagadnienia chemiczne ma ogromne możliwości. A za pewne potwierdza to motto naszej noblistki, najbardziej znanej na świecie Polki Marii Skłodowskiej-Curie „W życiu nie ma rzeczy, których należy się bać, są tylko rzeczy, które trzeba zrozumieć”. 

Gratulacje oraz wielki szacunek dla wykonanej pracy podczas przygotowań do konkursu oraz wiedzy Krzysztofa.

Anna Krawiec 

https://kuratorium.krakow.pl/malopolski-konkurs-chemiczny-dla-uczniow-szkol-podstawowych-w-roku-szkolnym-2024-2025/