Drogi Pamiętniku…(część 2)

Drogi Pamiętniku…

(część 2)

Kwiecień, 2019

Wspólne śpiewanie odbyło się, mimo początkowej tremy, którą na szczęście udało się przełamać. Okazało się, że to świetna zabawa! Do osiągnięcia odpowiedniego poziomu potrzebna będzie jeszcze cała masa ćwiczeń, ale efekt może być nieziemski.

Jedna z dziewczyn zadeklarowała się, że zaprojektuje i zrobi tłumaczenia tekstu zagranicznych piosenek, które będzie można wyświetlić w trakcie ich wykonywania. Dzięki temu wszyscy – niezależnie od znajomości języka angielskiego będą w stanie zrozumieć przekaz, uzmysłowić sobie, że tekst mówiony płynnie przechodzi w śpiewany, zachowując sens i logikę. Być może tym sposobem zachęcimy kogoś do zagłębienia się w zagraniczną muzykę?

Kwiecień, 2019

Mimo zbliżających się egzaminów – działamy nieustannie. Miejsce miały ostatnie scenariuszowe poprawki, wstępnie zostały również rozdzielone role, wizje postaci są przemyślane, opracowane.

W lokalnej gazecie ukazała się zapowiedź dotycząca występu naszej grupy.

Kwiecień, 2019

Dzisiaj przetestowaliśmy pierwszy tekst do piosenki „Help” zespołu The Beatles. Po drobnych poprawkach pasował idealnie. Przemyśleliśmy już wstępnie sprawę scenografii, tablicę z pokazem slajdów trzeba przecież gdzieś wpasować.

Osoby odpowiedzialne za stroje zaprezentowały części od kostiumów, które trzeba by zakupić. Naszą szczególną uwagę przykuł pomysł na stroje do tańca całej grupy, neonowe, wpasowane w klimat piosenki. Dzięki nim będziemy mogli również pokazać jak znani twórcy wpływały swoim wizerunkiem na modę, zmieniającą się przecież nieustannie, zupełnie jak muzyka.

Kwiecień, 2019

Zmuszeni byliśmy zredukować ilość utworów wykonywanych w trakcie występu, ale po namyśle doszliśmy do wniosku, że wyszło nam to na dobre. Widownia będzie mogła się skupić na mniejszej ilości piosenek, będzie mogła się na nich skupić o wiele bardziej. Z kolei nasza grupa jest teraz w stanie dopracować mniejszą ilość programu perfekcyjnie, tak, aby być pewnym, że występ wyjdzie jak trzeba.

Kwiecień, 2019

Choreografki przedstawiły nam dzisiaj dwa dosyć wymagające układy taneczne – do piosenki Ricka Astley’a i tą najbardziej widowiskową, do finału, który odbędzie się przy dźwiękach „We’re All In This Together”. Ci, którzy nie tańczyli również nie próżnowali – wszystko zostało prześpiewane,  a scenografia omówiona.

 

Maj, 2019

W tańcu nastąpiły drobne zmiany. Teraz całość wygląda płynniej, a my mamy pełną swobodę. Swoboda na scenie jest rzeczą ogromnie ważną – istotnie wpływa na jakość występu, sprawia, że zarówno aktorzy jak i publiczność czerpią z niego o wiele większą przyjemność.

Maj, 2019

Praca wre! Większość z nas zna już rozkład poszczególnych scen, orientuje się w ruchu i tekście. Czasem miewamy jeszcze problemy z poruszaniem się solistów podczas tańca. Wymyślić odpowiedni układ, niekoniecznie skomplikowany czy wymagający przemieszczania się z miejsca na miejsce, to nie jest proste zadanie. Zwłaszcza, że to od niego zależy śpiew – jeśli wokalista zbytnio skupi się na tańcu, zmęczy się, straci odpowiedni sposób oddychania, to niełatwo będzie zapanować nad nim na scenie.

Maj, 2019

Kolejne wizje strojów zaserwowane zostały uczestnikom projektu z tańcem w tle.

 

Maj, 2019

Taniec, taniec, i jeszcze raz taniec! Do tego śpiew i przećwiczenie kilku scen. Nauczyliśmy się już rozluźniać na scenie, panować nad emocjami targającymi osobie wystawionej przed tłum, której zadaniem jest go zainteresować, przerazić, rozbawić do łez. Jeśli sam nie zapanuje nad strachem czy złością nie będzie ich w stanie zaprezentować na scenie. Dzięki pracy i wzajemnemu wsparciu idzie nam jednak coraz lepiej.

 

Maj,  2019

Dzisiejsze spotkanie przyniosło ogrom spraw organizacyjnych, którymi trzeba się zająć. Umówić miejsca i terminy przedstawień, wyjazdu do innych grup realizujących projekt, zaprojektować i wykonać plakaty, a do tego odpowiednio rozplanować środki – to wszystko wymagało ustalenia i przydzielenia osób odpowiedzialnych. Zrobiliśmy próbę od początku do końca, dodatkowo ostatecznie decydując się na kostiumy.

CDN…

Emilia Jedlińska-Jung

Artystyczna Scena Muzyczna