Dreams and Teams w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach„English4Fun – Festival of Sport“

Dreams and Teams w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach

„English4Fun – Festival of Sport“

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach realizują projekt „English4Fun“ w ramach programu English Teaching pozyskanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach NIEZAPOMINAJKA.

Uczestnicy wraz ze swoimi kolegami ze szkoły partnerskiej w Tarnopolu (Ukraina) zorganizowali Festiwal Sportu, którego finał odbył  się w dniu 8 czerwca 2019 roku, szkoła w Kluczach była gospodarzem tego wydarzenia. Z zaproszenia dyrekcji, rodziców oraz uczniów skorzystała  grupa  kilkunastu dzieci z Ukrainy. Wydarzenie zostało poprzedzone ustaleniem planu Festiwalu, którego celem była wspólna zabawa oraz integracja. Spotkanie wpłynęło również na rozwój umiejętności  liderskich wśród młodzieży oraz integrację całego środowiska lokalnego; wzięli  w nim udział rodzice oraz cała społeczność szkolna.

Wszystkie konkurencje odbyły się w zespołach w duchu sportowej zasady Fair Play, która wymagała współpracy, szacunku do przeciwnika, umiejętności pomocy słabszym. W festiwalu nie było osób przegranych, ponieważ głównym założeniem spotkania była wspólna zabawa, pozytywne emocje, nawiązanie nowych przyjaźni oraz komunikacja w języku angielskim.

Szkoła uzyskała dofinansowanie na realizację wydarzenia w wysokości 1200 zł z funduszu British Council oraz Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA.

Aneta Miszczyńska

 

Dreams and Teams jest międzynarodowym programem finansowanym przez British Council i Youth Sports Trust, którego celem jest rozwój umiejętności liderskich młodzieży poprzez sport. Młodzież i nauczyciele biorący udział w programie przekazują te umiejętności na zasadzie dalszych szkoleń kaskadowych w innych szkołach. Efektem szkolenia nauczycieli i młodzieży są mini-festyny sportowe dla małych dzieci przygotowane i poprowadzone samodzielnie przez młodzież, a także integracja całego środowiska lokalnego. Dreams and Teams funkcjonuje w 40 krajach całego świata i jest swego rodzaju platformą, dzięki której możliwe jest planowanie i organizacja wydarzeń sportowych dla młodzieży.

[Not a valid template]