Kierunek Bezpieczeństwo, konkurs, SP Klucze 2023

„Kierunek – Bezpieczeństwo” – udział w konkursie

Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do projektu edukacyjno-informacyjnego Kampanii Kolejowej ABC II .

Celem Kampanii Kolejowe ABC II jest nauka zasad bezpieczeństwa na terenach kolejowych takich jak dworce, perony, przejazdy kolejowo-drogowe oraz podczas podróży pociągami.

W ramach Kampanii Kolejowe ABC II organizowany jest ogólnopolski konkurs plastyczny „Kierunek – Bezpieczeństwo”, kierowany do uczniów klas I – VI szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy plastycznej, przedstawiającej miasteczko Peronowo, czyli miejscem w którym mieszka sympatyczny bohater Kampanii – nosorożec Rogatek.

Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz opaski na rękę.

Makieta została wykonana przy ogromnym zaangażowaniu wszystkich uczniów z klasy 4b. Praca nad nią trwała wiele godzin, ale przyniosła mnóstwo radości oraz rozważań nad tematem bezpieczeństwa.

Z uczniami i wychowawcą współpracowała pani pedagog Maria Dyduch, której serdecznie dziękujemy za wspaniałe pomysły, pomoc i zaangażowanie. P. Ani Góźdź dziękujemy za znaki drogowe, które idealnie wpasowały się w nasze miasteczko.

Mariola Wrońska