Klasa 2b


MAJ 2017

Wycieczka do Zatorlandu

W dniu 13 czerwca 2017 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Zatoru. Tam znajduje się Park Rozrywki dla dzieci. Dbając o bezpieczeństwo, każdy z nas otrzymał kamizelkę odblaskową w formie wycieczkowej, aby odróżniać się w tłumie dzieci. Zwiedziliśmy: Park ruchomych dinozaurów, Park owadów, Park mitologii, Park Bajek. Największą atrakcją była kolejka , sklepy z pamiątkami i zabawy na innych karuzelach. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do domu.

[Not a valid template]

Maraton Pływacki „ Przepływamy Kanał La Manche”

W tym roku 9 uczniów brało udział w maratonie pływackim. Wszyscy otrzymali dyplomy, medale i coś słodkiego.

[Not a valid template]

Dzień Dziecka

Ten dzień był pełen radości i zabawy. Przed szkołą zrobiliśmy sobie piknik na kocach i bawiliśmy wesoło.

 

[Not a valid template]

Dyplom Młodego Ratownika

W czwartek 1 czerwca uczestniczyliśmy w szkoleniu „ Uratuj misia”. Pan ratownik przekazał nam wiedzę i pokazał jak postępować w czasie zagrożenia życia. Nauczyliśmy, jak robić masaż serca i układać człowieka w pozycji bezpiecznej. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom Młodego Ratownika.

 

[Not a valid template]

Zajęcia muzyczne w przedszkolu

Nasza klasa została zaproszona do Przedszkola Jasia i Małgosi w Kluczach do grupy „Słoneczka” przez panią Małgorzatę Leś i panią Elżbietę Węglarz na zajęcia muzyczne. Dzieci zaprezentowały nam grę na instrumentach perkusyjnych oraz tańce do akompaniamentu instrumentów. Zajęcia zakończyły się zaproszeniem naszych uczniów do wspólnego muzykowania. Dostaliśmy instrumenty i zgodnie z symbolami na planszy graliśmy na instrumentach. Podziwialiśmy przedszkolaków za niezwykłe poczucie rytmu, nagrodziliśmy ich brawami. To była wspólna zabawa i nauka.

[Not a valid template]

 

VI Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny to dzień, w którym uczniowie, rodzice i nauczyciele mają święto. Mogą się spotkać, zaprezentować się, wziąć udział w zawodach sportowych. Nasza klasa zaprezentowała piosenkę „ Jesteśmy Polką i Polakiem” z przygotowanymi transparentami i lokomotywą. Dostaliśmy duże brawa. Nasi rodzice przygotowali ciasta na kiermasz. Braliśmy udział w zawodach, gdzie w konkurencji „ przeciąganie liny „ byliśmy najlepsi wśród klas drugich. Braliśmy udział również w zbiórce dla naszego kolegi Arturka. Wszyscy świetnie się bawiliśmy korzystając ze wszystkich przygotowanych atrakcji.

[Not a valid template]

 

Dzień Dziecka

W tym roku z okazji naszego święta pojechaliśmy na wycieczkę do kina Helios w Dąbrowie Górniczej. Tam oglądaliśmy film „Smerfy poszukiwacze zaginionej wioski”, który bardzo nam się podobał. W drodze powrotnej obejrzeliśmy Park maszyn górniczych . To był wspaniały i udany dzień.

[Not a valid template]

 

Chronimy nasze środowisko

Uczniowie naszej klasy: Igor Piątek i Maria Sitkowska przygotowali transparenty z hasłami o ochronie naszej planety, które wykorzystaliśmy w przemarszu ulicami Klucz.

[Not a valid template]

 

Zabawki z butelek

Uczniowie naszej klasy wraz z rodzicami wykorzystali butelki plastikowe do zrobienia ciekawych prac.

[Not a valid template]

Dlaczego detektywi noszą rękawiczki?

To temat kolejnej lekcji bibliotecznej w Gminnej Bibliotece Publicznej. Tym razem uczniowie poznali pracę detektywa. Najbardziej podobało się robienie odcisków palców.

[Not a valid template]

KWIECIEŃ 2017

Wielkanocne zajęcia plastyczne w Przedszkolu

Dzieci z przedszkola są u nas w szkole ostatnio częstymi gośćmi. Tym razem to my odwiedziliśmy przedszkolaków.Klasa II B z wychowawcą była gościem grupy Muminków. Pani Małgorzata Głowacka nauczycielka grupy, przygotowała bardzo ciekawe zajęcia plastyczne związane ze zbliżającymi się świętami. Doskonała organizacja pracy i współpraca przedszkolaków z uczniami zaowocowała pięknymi pracami. W czasie trwania zajęć odwiedziła nas pani dyrektor Justyna Wiejaczka, dopingując wszystkich do dalszej pracy. Podsumowaniem zajęć była prezentacja prac, podziękowania i wręczenie przedszkolakom książeczek „ Jurajskie wędrówki” zachęcające do poznawania naszej okolicy. Następne wspólne zajęcia planujemy w maju.

 


Zawody pływackie

Na powitanie wiosny pan Grzegorz Ładoń nauczyciel w-f zorganizował zawody o puchar najlepszej klasy. W tym roku nie udało nam się wygrać i zajęliśmy III miejsce, w przyszłym roku postaramy się lepiej. Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, a pozostali uczniowie gorąco ich dopingowali własnoręcznie zrobionymi pomponami z bibuły.

 

[Not a valid template]

Pomagamy

Nasza klasa włącza się w akcje charytatywne organizowane w naszej szkole. Tym razem chętni uczniowie wraz z rodzicami wykonali budki dla ptaków w związku z akcją ,, Ptasie M1,czyli apartamenty na miarę”. organizowaną przez panią Monikę Madajewską-Pandel nauczyciela przyrody. Również zbieraliśmy materiały opatrunkowe „ Opatrunek na ratunek” dla potrzebujących w szpitalach w Afryce.

[Not a valid template]

Konkurs kaligrafii

Z naszej klasy 10 uczniów wzięło udział w konkursie kaligrafii, czyli pięknego pisania. Wszyscy starali się bardzo, aby przepisać podany tekst jak najpiękniej. Czekamy na wyniki.

[Not a valid template]

Kiermasz wielkanocny

Jak co roku w naszej szkole odbywa się kiermasz ozdób wielkanocnych. Każda klasa przygotowuje ozdoby. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak pięknych prac.

[Not a valid template]

Prace plastyczne z surowców wtórnych

Rozmowa na lekcji o konieczności segregowania śmieci , była inspiracją do wykonania pięknych prac z butelek, pojemników, skrawków materiałów. Pomysłowość uczniów i ich rodziców nie miała granic.

[Not a valid template]

 

MARZEC 2017

Konkurs matematyczny Kangur

W tym roku 10 uczniów z naszej klasy brało udział w tym konkursie w kategorii dla klas II „Żaczek”. Główny organizatorem tego konkursu w naszej szkole jest pani Anna Rybak nauczyciel matematyki. Wszyscy za udział w konkursie otrzymali breloczki w formie kostek do układania, aby ćwiczyć sprawność i myślenie logiczne.

[Not a valid template]

Zajęcia komputerowe dla przedszkolaków

Nasza szkoła 15 i 16 marca 2017 r. gościła w swoich progach dwie grupy przedszkolaków: Muminki i Pszczółki wraz z paniami: Lidią Jurczyk, Katarzyną Walnik i Małgorzatą Głowacką. Celem tej wizyty było przeprowadzenie zajęć komputerowych , zapoznanie dzieci z salą komputerową, regulaminem pracowni i sprzętem komputerowym. Po obejrzeniu wszystkiego, przyszła kolej na pracę z komputerem. Zadaniem przedszkolaków było pokolorowanie motyla w oparciu o narzędzia z edytora tekstu Paint. Wszyscy podczas pracy byli skupieni, dzięki temu powstały przepiękne, wielobarwne motyle. Na koniec zajęć dzieci otrzymały od swoich starszych kolegów z klasy II B własnoręcznie zrobione małe upominki, były to kostki do gry. Uczniowie od przedszkolaków dostali słodki upominek. Było to miłe i pouczające spotkanie. Mamy nadzieję na dalszą współpracę. Zajęcia komputerowe przygotowała i przeprowadziła Anna Góźdź nauczyciel i wychowawca klasy II B.

[Not a valid template]

Dzień Kobiet

W tym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały od naszych chłopców prezenty.

[Not a valid template]

Tłusty czwartek

Zgodnie z tradycją w tym dniu wszyscy ze smakiem zajadaliśmy pączki.

[Not a valid template]

LUTY 2017

TAJEMNICE SZÓSTEGO KONTYNENTU

24 lutego2017r poszliśmy do Gminnej Biblioteki Publicznej na pokaz i prezentację dotyczącą omawianej lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów Zaczarowana zagroda. Najpierw obejrzeliśmy prezentację o Antarktydzie, a potem pracowaliśmy w grupach, rozwiązując różnorodne zadania. Na koniec otrzymaliśmy pamiątkowe książki i kalendarze w formie zakładek. Bardzo dużo się nauczyliśmy.

[Not a valid template]

„Awantura o żabę”

W piątek 17 lutego 2017 r. braliśmy udział w przedstawieniu „ Awantura o żabę”.

Był to spektakl profilaktyczny, mający na celu ośmieszenie negatywnych zachowań i pokazanie pozytywnych cech charakteru. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

[Not a valid template]

Bal karnawałowy

We wtorek 14 lutego wszyscy pięknie przebrani braliśmy udział w balu. Było pięknie i wesoło. Słodkim poczęstunkiem w klasie, aby nieco ochłonąć od szaleństw zajęły się mamy. Upiekły przepyszne ciasta, nie zapomniały o upominkach z okazji Walentynek. Dziękujmy pani Gut, pani Nowickiej, pani Zynek, pani Szeląg, pani Sperczyńskiej.

[Not a valid template]

 


STYCZEŃ 2017

Pokazy ratownictwa lodowego

W piątek 20 stycznia wybraliśmy się na staw „Zielony”. Tam odbywały się pokazy i szkolenie strażaków w ratowaniu ludzi tonących na zamarzniętych  stawach i jeziorach. Mogliśmy zobaczyć sprzęt do ratowania ludzi na lodzie.  Dzięki uprzejmości  strażaków  mogliśmy również obejrzeć  z bliska samochód strażacki. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy wyposażenie i sprzęt do ratowania ludzi.

[Not a valid template]

Lekcja  przyrody

10 stycznia 2017 r. uczestniczyliśmy w ciekawej prelekcji na temat owadów, pajęczaków i skorupiaków. Po wysłuchaniu pani prelegentki mogliśmy obejrzeć eksponaty w gablotach. Byliśmy pod dużym wrażeniem, zwłaszcza pająków. Wszystko nam się bardzo podobało.

[Not a valid template]

Największa „Góra grosza” od naszej klasy

Zbiórka groszy w ramach akcji „ Góra grosza” w naszej klasie zakończyła się pełnym sukcesem. Zajęliśmy I miejsce w całej szkole. Było to możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu dzieci i rodziców i super duuuużej profesjonalnej skarbonce.  Więcej na temat tej akcji na stronie głównej naszej szkoły.

dyplom2b

 


GRUDZIEŃ 2016

Klasowa wigilia

22 grudnia 2016 r. w naszej klasie panowała uroczysta atmosfera. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci pierniczków i ciast, a my składaliśmy sobie życzenia. Również był to dzień zakończenia  praktyki  pani Ady w naszej klasie. Uczniowie przygotowali dla niej prezent w postaci albumu rysunków i życzeń od każdego dziecka. Ona również nie zapomniała o prezentach dla nas. Było bardzo miło. Następnie odbył się gitarowy koncert kolęd w wykonaniu naszego  kolegi  Krzysia  Myszewskiego , który uczęszcza do Szkoły Muzycznej. Wszystkim bardzo się podobało, występ został nagrodzony długimi brawami. 

[Not a valid template]

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W tym roku również rodzice uczniów z naszej klasy przygotowali  piękne ozdoby świąteczne na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który organizuje świetlica szkolna. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby świetlicy.


Szlachetna Paczka

Los innych ludzi nie jest nam obojętny. Stanisław Sobczak wraz ze swoimi rodzicami przygotował paczkę w ramach akcji „ Szlachetna paczka”. Dziękujemy i prosimy o większy udział uczniów naszej klasy.


Góra Grosza

Już kolejny raz braliśmy udział w akcji „Góra grosza”. W tym roku udało nam się zebrać prawie 100 zł.

[Not a valid template]

Wizyta Mikołaja

Wtorek 6 grudnia  2016 r. był bardzo miłym dniem w naszej klasie. Mikołaj wraz ze swoją świtą odwiedził naszą klasę. Wszyscy dostali piękne prezenty. W podziękowaniu Mikołaj dostał od uczniów książki w związku z akcją „ Cała Polska czyta Mikołajowi”. Książki są przekazywane naszej bibliotece szkolnej, aby mogły służyć wszystkim uczniom.

[Not a valid template]

LISTOPAD 2016

Wróżby andrzejkowe

Wróżby andrzejkowe  to stary zwyczaj, który staramy się podtrzymać. W tym roku wróżby przygotowały i przeprowadziły uczennice klasy V B. Wszyscy świetnie się bawili i z wielką ciekawością chcieli poznać swoją przyszłość. Największą atrakcją były ciasteczka z wróżbą przygotowane przez babcię naszej praktykantki  Ady. Jak zwykle rodzice zadbali o słodki poczęstunek. To miłe spotkanie zostało zakończone taneczną zabawą.

[Not a valid template]

 Witaminki

Święto witaminek to dzień, w którym przypominamy wszystkim o zdrowym żywieniu i zdrowym życiu. Każda klasa przygotowuje zdrowe produkty w sposób zachęcający  do jedzenia. Były to biedronki, delfiny z bananów, palma owocowa, przepyszne kanapki, sałatka owocowa i inne zdrowe smakołyki. Oprócz tego była bajka  „Rzepka” w języku angielskim  wykonana przez uczniów klasy V B. Następnie odbył się konkurs „Najładniejsze przebranie za zdrową   żywność” . Najpiękniejsze przebranie  miał Jakub Swędzioł, przebrał się za kukurydzę i zdobył I miejsce. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, za ogromną pracę w przygotowaniu tego święta.

[Not a valid template]

Spotkanie ze sztuką

10 listopada odbyła się wycieczka do Krakowa do Teatru Groteska . Tam mogliśmy podziwiać piękną historię o chłopcu i jego zabawkach. Wszyscy byliśmy wzruszeni piękną grą aktorską i dekoracjami.

[Not a valid template]

Zbiórka karmy dla schroniska

Zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy dla schroniska w Bolesławiu zakończyło spotkanie pracownika schroniska z pieskiem w auli szkolnej. Wszystkie dzieci mogły zapoznać się z pracą w schronisku dzięki ciekawej prezentacji. Nasza klasa II B została wyróżniona za ilość potrzebnych rzeczy dla piesków.

[Not a valid template]

PAŹDZIERNIK 2016

Śladami historii Klucz

Przed Dniem Zmarłych wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Zainteresowanie uczniów klasy II B historią Klucz wynikło z odsłonięcia pomnika Ludwiga Mauve. Wycieczka do parku dała możliwość poznania przez dzieci, kim był i czym zasłużył się dla historii Klucz Ludwig Mauve.

[Not a valid template]

Poznajemy pracę policjanta

Klasa II B wraz z wychowawcą odwiedzili Posterunek Policji w Kluczach. Celem wycieczki było poznanie pracy policjanta. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pomieszczenia ,w których pracują policjanci oraz sprzęt służący do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Największe zainteresowanie wzbudziła kamizelka kuloodporna i kajdanki. Niezapomnianym przeżyciem była również możliwość obecności w radiowozie policyjnym.

[Not a valid template]

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W związku z tą akcją odbyło się spotkanie aktorki z Teatru Groteska w Krakowie Ilony Buchner z uczniami klasy II B i II C w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kluczach. W miłej atmosferze przy profesjonalnej aktorskiej interpretacji dzieci z zaciekawieniem  wysłuchały  fragmentów  książek: „Baśni Braci Grimm” i „Dzieci z Bullerbyn”.  Celem tego spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Na pamiątkę tego spotkania pani dyrektor Elżbieta Szatan wręczyła każdej klasie książkę z autografem pani Ilony Buchner.

[Not a valid template]

  Kolorowy znak drogowy

Uczniowie w czasie zajęć świetlicowych brali udział w zabawie „ Zapamiętaj znak drogowy”. Kolorowymi kredami rysowali znaki na chodniku przed szkołą. Dzięki tym rysunkom, bawiąc się zapamiętali podstawowe zasady ruchu drogowego.

[Not a valid template]

 


 ODBLASKOWE ŻONKILE

Elementy odblaskowe kojarzą się nam przede wszystkim z kolorem żółtym. Uczniowie klasy II B postanowili zasadzić przed szkołą cebulki żonkili, aby wiosną przypominały wszystkim o akcji „ Odblaskowa szkoła”

 

[Not a valid template]

WRZESIEŃ 2016

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień chłopaka to święto naszych przemiłych kolegów i odbył się w naszej klasie 30 września. Wszystkie dziewczynki o tym pamiętały i wręczyły chłopcom  upominki. W klasie zapanował miły i wesoły nastrój dzięki słodkim niespodziankom.

[Not a valid template]

 


ODBLASKOWA SZKOŁA

Już po raz siódmy nasza szkoła bierze udział w akcji „ Odblaskowa szkoła”.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi rodziców, opiekunów i szkoły na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Pierwszym działaniem w ramach tej akcji była wizyta policjanta dzielnicowego Rafała Kwaśniewskiego w naszej szkole. Spotkał się z uczniami klas młodszych. Przypomniał dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, a uczniom klas pierwszych wręczył znaczki odblaskowe.

[Not a valid template]

 

PRZEMARSZ

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, zaopatrzeni w  kamizelki odblaskowe, przemaszerowali ulicami Klucz. Podczas przemarszu rozdawano ulotki, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły. Kolorowy korowód  był jednym z działań w ramach akcji „ Odblaskowa Szkoła”. Wzbudził duże zainteresowanie przechodniów i kierowców.

[Not a valid template]