Klasa 6a

klasa 6a

SU kl.6a


poczet

P1050507

 

P1050501


 Poznaję samego siebie! 

Jeśli chcesz poznać drugiego człowieka, to najpierw dobrze poznaj samego siebie. „Radę, którą dajesz drugiemu, zastosuj również do siebie” (M. Gogol).

Na godzinie wychowawczej próbowaliśmy poznać swoje mocne i słabe strony. Wykonaliśmy własne „Herby” – dają odpowiedź na pytania: Jaki jestem? Co już umiem? Czego chciałbym się nauczyć? Co miłego chcę powiedzieć drugiemu człowiekowi? Jakie są moje wady i zalety?

Była to dobra zabawa, ale jednocześnie chwila refleksji nad sobą…

 Zdj. Herbów

 


                   Nasza majowa „Niezapominajka”

  • Na lekcjach obejrzeliśmy przygotowaną przez Emilkę Jedlińską – Jung prezentację o Święcie Polskiej Niezapominajki.
  • Ozdobiliśmy naszą salę lekcyjną gazetką niezapominajkową.
  • Wzięliśmy aktywny udział w Dyktandzie Niezapominajkowym o Pióro Wójta Gminy Klucze –  nasza Emilka Jedlińska – Jung zdobyła I nagrodę !
    Jesteśmy z Ciebie dumni Emilko !!
  • Na godzinie wychowawczej robiliśmy prace origami dla chorego Arturka, pisaliśmy życzenia, ozdabialiśmy kartki.
  • Zbieraliśmy dary dla ukraińskich dzieci z Tarnopola.
[Not a valid template]

                    Piknik   Rodzinny  – 28 maja 2017 r.

W niedzielne popołudnie spotkaliśmy się na placu za naszą szkołą.
Braliśmy udział w rozgrywkach sportowych – dzielnie przeciągaliśmy linę wygrywając z uczniami klasy 6 b,  a nasze rodzeństwo i tatusiowie także chętnie uczestniczyli w Pikniku.
Pan Łukasz Gawron prezentował na fantomie udzielanie I pomocy medycznej. Wiemy przecież, że tych informacji nigdy nie jest za dużo i zawsze mogą się przydać.
Natomiast nasze Mamy – pani Natalia Jedlińska – Jung, pani Marlena Ambrożkiewicz i pani Magdalena Gumółka – przygotowały stoisko deserów; były pyszne soki, koktajle, naleśniki i inne smakołyki. Dziękujemy!!
Można było pozjeżdżać na „dmuchańcach”, pomalować sobie twarz (jak nasz kolega Samuel), obejrzeć super samochód strażacki „Złomek” lub (jak kol. Gabrysia) oddać elektrośmieci za sadzonkę.
Pogoda nam dopisała, humory też!

[Not a valid template]

Wybory Miss i Mistera Szkoły  – 2017

Z  okazji Dnia Dziecka odbyły się Wybory Miss i Mistera Szkoły 2017.
Naszą klasę godnie reprezentowała w tym roku Anielka Gumółka i Franek Ochmański, którego jury wybrało na Mistera Szkoły.
Gratulujemy Ci, Franek!
Dziewczynki długo ćwiczyły doping z pomponami, a chłopcy recytowali chórem śmieszne wierszyki.

[Not a valid template]

Zwiedzamy stolicę – Warszawa 7 – 8 – 9 czerwca 2017 r.

Długo czekaliśmy na 3 – dniową wycieczkę do Warszawy, układaliśmy program wycieczki, zbieraliśmy potrzebną kwotę pieniędzy, ustalaliśmy z kim chcemy być w pokojach…
Pogoda była wspaniała! Słońce przywitało nas w stolicy, zero deszczu, temperatura w sam raz.
Spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, na Rynku przywitaliśmy się z Syrenką, słuchaliśmy  ciekawych legend warszawskich, widzieliśmy m. in. Barbakan i  Pomnik Małego Powstańca. Odpoczywaliśmy na Placu Zamkowym obok Kolumny Zygmunta. Podobał nam się Zamek Królewski. Potem spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem słuchając na chopinowskich ławeczkach muzyki tego słynnego kompozytora.
Robiliśmy zdjęcia w Ogrodzie Saskim przy fontannie, a jakiś „Antek warszawski” grał na akordeonie skoczne melodie. Mieliśmy wspaniały humor, ale podczas zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza umieliśmy zachować powagę.
Chodziliśmy dosyć długo po Warszawskich Powązkach słuchając opowieści o znanych ludziach: aktorach, politykach, muzykach i pisarzach… Przejeżdżaliśmy przez Dzielnicę Rządową. Jednak największe wrażenie wywarł na wielu osobach Stadion Narodowy, widzieliśmy nowiutką murawę, na której za 2 dni odbył się ważny mecz Polska- Rumunia. Robiliśmy małe zakupy w „Złotych Tarasach”.
Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie nowoczesnego Muzeum Chopina, Muzeum Powstania Warszawskiego i przejście fragmentem „kanałów”.
Na koniec wycieczki spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich, jedliśmy pyszne lody i gofry, a także podziwialiśmy wiewiórki i pawia.
Pobyt w stolicy był krótki, ale na pewno zapamiętamy go na długo.

[Not a valid template]

 


     Reklama ulubionej książki – portfolio.

Maj jest zawsze miesiącem książki i czytelnictwa, wtedy właśnie odbywają się coroczne „Dni Oświaty, Książki i Prasy”, jest także „Dzień Książki” i „Dzień Bibliotekarza”.

Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała”

Dlatego każdy z nas zrobił reklamę swojej ulubionej książki, nie są to tylko lektury szkolne. Dużą popularnością cieszą się w naszej klasie książki przygodowe, obyczajowe i fantasy, np. „Władca Pierścieni” i „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena. Najładniejsze prace zdobią naszą salę lekcyjną.

P1050859

P1050862

Moja ulub. ks. - Samuel

 


6 V 2017 r. (sobota) – Stadion w Kluczach – byliśmy tam godnie reprezentując naszą Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Poczcie Sztandarowym.

Na Stadionie w Kluczach o godz. 14.00 odbyła się uroczysta msza święta, podczas której poświęcono Sztandar Kluczewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

[Not a valid template]

Prezentacja świąteczna

Chłopcy z naszej klasy – Leoś Giustiniano i Filip Majer – przedstawili  na godzinie wychowawczej swoją prezentację o Świętach Wielkanocnych.

Dowiedzieliśmy się jak te wiosenne święta są obchodzone w wielu krajach, np. w Rosji i dalekiej Japonii.

Okazało się, że niezależnie od kraju i różnych tradycji, wszyscy te święta obchodzą bardzo ciekawie i radośnie życząc sobie zdrowia i wszelkiej pomyślności.

[Not a valid template]

Świąteczne  gazetki klasowe

Nasza sala lekcyjna  przybrała już świąteczny wygląd. Gazetki wykonały dziewczyny, ustalając różne koncepcje, aby było w klasie kolorowo i wiosennie.

Chłopcy malowali ozdobne jajka wycinane z papieru na gazetkę „Jajko – symbol życia” i starali się nam nie przeszkadzać.

[Not a valid template]

Co znaczy moje imię?

Każdy z nas ma imię, jedno lub dwa, ale nie zawsze wiedzieliśmy co ono oznacza. Toteż postanowiliśmy sięgnąć do „Wielkiej księgi imion” i „Księgi imion dla kobiet” z biblioteki szkolnej. Pomogło też surfowanie po Internecie.

Wiemy już nie tylko skąd pochodzą nasze imiona, ale także co znaczą. To naprawdę ciekawe !

[Not a valid template]

 

W dniach 21- 22- 23 marca wzięliśmy udział w Rekolekcjach Wielkopostnych w kluczewskim kościele. Droga minęła szybko, atrakcją była „eskorta” Policjantów aż do samego kościoła. Pogoda nam dopisała, humory – też.

 


Udział w akcjach charytatywnych

Chętnie udzielamy się społecznie, zbieramy:

– nakrętki dla Hospicjum w Krakowie, dla niepełnosprawnego Grzesia z Klucz,

– makulaturę – zebraliśmy 391 kg, czyli mamy III miejsce wśród klas IV – VI,

– środki opatrunkowe w ramach szkolnej akcji charytatywnej :   „Opatrunek na ratunek – szpitale w Afryce”

– ozdoby świąteczne na kiermasz szkolny.

[Not a valid template]

Super pływacy!

W klasie VI „a” nie tylko się uczymy, bo wiemy przecież, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”!

Dumni jesteśmy z naszych medalistów:   Gabrysia Rutkowska  – I miejsce w pływaniu indywidualnym  i Maciej Różycki  – II miejsce  w pływaniu indywidualnym.

Życzymy Wam dalszych sukcesów!  A może inni także wezmą z Was przykład?

P1050407

 


W tym roku uczennice naszej klasy – Klaudia Świerczek i Wiktoria Błaszczykiewicz wzięły udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Ich zaangażowanie w wolontariat jest godne podziwu i teraz możemy powiedzieć  że nasza klasa bierze udział w akcjach charytatywnych.

Klaudia i Wiktoria


Dumni jesteśmy z I miejsca w charytatywnej akcji „GÓRA  GROSZA”

Góra Grosza I miejsce 6a


Jesteśmy dumni z naszego sportowca – Jakuba Śliwki i gratulujemy trzeciego miejsca w mistrzostwach badmintona.

Jakub Śliwka


24 lutego obchodziliśmy tzw. „tłusty czwartek”. Pączki były pyszne !!
 Wszyscy stwierdziliśmy ze nasza klasa miała najładniejsze pączki w szkole.

 

pączki 6a

 


8 III  to tradycyjny „DZIEŃ  KOBIET” ,  a że nasza klasa 6a szanuje tradycje, więc z radością obchodziliśmy to święto. Męska część naszej klasy odśpiewała „Sto lat!” dziewczynom. Potem wręczono każdej koleżance „Raffaello”. Były także różnokolorowe cukierki dla wszystkich i klasowe zabawy.

[Not a valid template]