Dreams and Teams – Festiwal Sportu i Radości

Dreams and Teams

Festiwal Sportu i Radości

Uczniowie klasy IVa wzięli udział w rozgrywkach sportowych, którego celem było wspólna integracja. Różnorodność gier i konkurencji sportowych pozwoliła każdemu dziecku na wykazanie się swoimi umiejętnościami i pozwoliła na dobrą zabawę. Wszystkie konkurencje odbyły się w zespołach w duchu sportowej zasady Fair Play, która wymagała współpracy, szacunku do przeciwnika, umiejętności pomocy słabszym. W festiwalu nie było osób przegranych, ponieważ głównym założeniem spotkania była wspólna zabawa, pozytywne emocje oraz wzmocnienie więzi koleżeńskich.

Równocześnie zawody sportowe zorganizowali rówieśnicy ze szkoły partnerskiej w Tarnopolu (Ukraina). Festiwal Sportu był świętem całej szkoły oraz społeczności lokalnej.  Pomimo setek kilometrów dzielących uczniów obu szkół sport połączył nas wszystkich i pozwolił na wspólne przeżywanie emocji oraz radości wspólnego przebywania.

Dreams and Teams jest międzynarodowym programem finansowanym przez British Council i Youth Sports Trust, którego celem jest rozwój umiejętności liderskich młodzieży poprzez sport. Młodzież i nauczyciele biorący udział w programie przekazują te umiejętności na zasadzie dalszych szkoleń kaskadowych w innych szkołach. Efektem szkolenia nauczycieli i młodzieży są mini-festyny sportowe dla małych dzieci przygotowane i poprowadzone samodzielnie przez młodzież, a także integracja całego środowiska lokalnego. Dreams and Teams funkcjonuje w 40 krajach całego świata i jest swego rodzaju platformą, dzięki której możliwe jest planowanie i organizacja wydarzeń sportowych dla młodzieży.

Uczniowie z SP Klucze

Uczniowie ze Szkoły w Tarnopolu (Ukraina)