Małopolski Klub Kodera

ZACZYNAMY PRZYGODĘ Z PROGRAMOWANIEM!

W październiku otworzyliśmy w naszej bibliotece przy SP im. Jana Pawła II w Kluczach  Małopolski Klub Kodera. To szeroka inicjatywa, która pokazuje, że nauka programowania jest dla każdego i daje niesamowite efekty. Projekt „Małopolskie Kluby Kodera – program aktywizacji lokalnej wokół rozwoju kompetencji cyfrowych” jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018. Program jest realizowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej Meritum.

Po 3dniowym szkoleniu, w którym brały udział p. Mariola Wrońska i p. Anna Rybak , odbywają się zajęcia, w którym biorą udział uczniowie klas piątych i szóstych.

Zajęcia z  programowania odbywają  się dwa razy w tygodniu, uczestnicy  pracują w małych grupach co pozwala na większą samodzielność i swobodę w konstruowaniu robotów. Na zajęciach uczestnicy otrzymują „wyzwanie” czyli zadanie do zrealizowania bądź sami projektują i programują roboty. W późniejszym czasie będą również uczyć się programowania w języku Scratch.

Zachęcamy do lektury strony GOPRO, na której można znaleźć przydatne materiały i informacje.

GOPRO – Gminny Ośrodek Programowania

Podsumowanie działań w ramach „Małopolskiego Klubu Kodera” w Kluczach