Mobilność kadry edukacji szkolnej – Oxford

Dwie nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach  dokształcały się na kursach metodycznych w ramach unijnego programu ERASMUS PLUS. Projekt autorstwa Pani Anety Miszczyńkiej obejmował tygodniowe szkolenie w Oxfordzie (Wielka Brytania) oraz na Malcie. Nowe metody nauczania poznane na szkoleniach zostaną wykorzystane na lekcjach języka angielskiego.

Możliwość dokształcania się w Oxfordzie w  ramach projektu Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej unijnego programu „Uczenie się przez całe życie” ERASMUS PLUS była  wyjątkowym doświadczeniem. Zajęcia na tygodniowym kursie  doskonaliły umiejętności metodyczne i językowe. Poznawanie ludzi z całego świata i spędzanie z nimi czasu wolnego pomagały w  swobodnym  komunikowania się w języku angielskim. Również wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami kursu oraz bezpośrednie poznawanie historii i kultury Wielkiej Brytanii z pewnością przyczyniły się to do wzrostu kompetencji językowych i zawodowych.

Pobyt w Lake School of English Oxford był szansą doświadczenia profesjonalnego i dynamicznego podejścia do nauczania języka angielskiego w niezwykle przyjaznej szkole z tradycjami w centrum Oxfordu.

“Creative teaching in the Primary Classroom” był kursem, w którym uczestniczyli nauczyciele różnych narodowości. Obejmował zagadnienia związane z wprowadzaniem aktywnych metod nauczania, techniki uczenia w dużych klasach, metody projektu, wprowadzenie sztuki i literatury do nauczania języka obcego. Możliwość uczestniczenia w takim szkoleniu daje niezwykle silną motywację do rozwoju zawodowego i wzbogaca warsztat pracy. Z całą pewnością przyczyniło się również do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego poprzez możliwość przezwyciężenia bariery w komunikowaniu się w języku obcym oraz poznaniu bogactwa historii, architektury, kultury i tradycji Wielkiej Brytanii.

Aneta Miszczyńska

oxford2 oxford1