Klasowy Konkurs Recytatorski „Brzechwa dzieciom”

Dnia 29 września 2016 roku odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu recytatorskiego w klasie 2c. Dzieci spotkały się w udekorowanej sali, by pochwalić się swoimi umiejętnościami.   Wśród zaproszonych gości byli rodzice drugoklasistów.

Gościem specjalnym był Błażej Boruń uczeń klasy 4b, który w minionym roku szkolnym otrzymał tytuł Mistrza Recytacji Gminy Klucze dla edukacji wczesnoszkolnej i Mistrza Recytacji Powiatu Olkuskiego dla edukacji wczesnoszkolnej.

Drugoklasiści i ich rodzice z zapartym tchem słuchali recytacji wiersza w wykonaniu Błażeja.

Konkurs był dla dzieci ogromnym przeżyciem.

Każda prezentacja była oceniana według następujących kryteriów: tempo, intonacja, interpretacja tekstu literackiego oraz znajomość tekstu. Uczestników oceniała komisja w składzie: Urszula Świercz, Renata Zawisz oraz Błażej Boruń.

Jury było zachwycone wszystkimi występami. Podsumowując konkurs, pani Renata Zawisz wskazała na  wysoki poziom recytacji uczestników i ich zaangażowanie w interpretację poezji Jana Brzechwy.

Rodzice z dumą oglądali i podziwiali swoje pociechy. Byli zachwyceni występami, robili zdjęcia i bili brawo.

Ostatecznie jurorzy zdecydowali, że mistrzem recytacji  klasy 2c zostanie Kamil Wnuk, a wicemistrzami Magdalena Banyś i Jakub Zygmunt. Gratulujemy!

Wszyscy spisali się doskonale i zasłużyli na gromkie brawa.  Każde z dzieci otrzymało  dyplom, słodką niespodziankę i prezent w postaci pięknej zakładki do książki.

Dziękujemy naszym rodzicom za upominki i dyplomy.

img_6003 img_6018

img_6024 img_5992

img_6090 img_6087

img_6086 img_6045

img_6041 img_5993