Wycieczka do Żorek

3 października uczniowie klasy 3d byli na wycieczce w Żorkach. Pierwszym miejscem, które odwiedzili była Manufaktura Słodyczy. Dzieci nie tylko zobaczyły, jak powstają słodycze, ale same zrobiły swojego własnego lizaka. Ponadto mogły zrobić zapasy słodyczy na cały rok, z czego oczywiście ochoczo skorzystały ;-). Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w interaktywnym młynie. Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości o zbożach oraz o ich znaczeniu. Przenieśli się także w czasie i sami uzyskiwali mąkę, budowali beczkę oraz wypiekali chleb. Ostatnim miejscem, które odwiedzili, była EtnoJura. Zorganizowano tutaj  warsztaty plastyczno-techniczne, podczas których uczniowie wykonywali zwierzęta z siana. To była fascynująca wycieczka.

Gorąco polecamy wyjazd do Żorek naszym młodszym kolegom i koleżankom.