Pierwsze koty za płoty…

Pierwsze koty za płoty…

Tak naprawdę, to nie wiedzieliśmy, czego spodziewać się po pierwszych zajęciach z przedszkolakami. Kołatały się nam w głowie różne myśli: czy zachęcająco przeczytamy bajkę, co będzie, jeśli nie zechcą nas słuchać lub nie zaciekawi ich prezentacja i ćwiczenia dodatkowe?

Z drżeniem serca udaliśmy się do Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach i stawiliśmy czoła wyzwaniu.

40 minut później…  Takie zajęcia to my lubimy! Zostaliśmy serdecznie przyjęci , a dzieci z niezwykłą uwagą i w dużym skupieniu najpierw obejrzały prezentację multimedialną o Gwatemali , a następnie wysłuchały baśni pt. „ Władca Wzgórza”, okraszonej ćwiczeniami dramowymi . Kolorytu mini-przedstawieniu dodały stroje uczniów, którzy odegrali  role bohaterów baśni. Nie zabrakło też pytań o treść utworu literackiego. Tutaj pomogła nam Pani Małgorzata Głowacka- nauczycielka grupy. Okazało się bowiem , że zadawanie pytań przedszkolakom wcale nie jest takie łatwe! Niesamowite jest to , że umieli odpowiedzieć na każde pytanie.

Na koniec  rozdaliśmy im kolorowanki, związane tematycznie z kulturą Gwatemali. Jeszcze mały prezent dla każdego dzieciaka- zakładki do książek – i misja wypełniona! Nasz trud został nagrodzony, i nie tylko słowem „dziękuję”, ale również pysznymi batonikami.

Tak było za pierwszym razem, za drugim natomiast czytaliśmy sześciolatkom „ Legendę o kwezalu”, również gwatemalską. Jako że był to czas prezentów mikołajkowych, sprawiliśmy całej grupie czytelniczą niespodziankę – książkę pt. „ Najpiękniejsze bajki przedszkolaka”. Może zechcą posłuchać….

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „ Niezapominajka”:

Ola Dudek, Julka Marzec, Jagoda Machajska, Witek Piątek, Miłosz Cholewa,

Maja Tomsia  i  nasza opiekunka Magdalena Jurczyk