SUKCESY UCZNIÓW W SPORCIE

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach.

W I półroczu uczniowie rywalizowali o mistrza szkoły w badmintonie. Turniej rozgrywany był systemem „do 2 przegranych” w kategorii dziewcząt i chłopców. Walka była bardzo zacięta, wśród chłopców najlepszy okazał się Błażej Boruń z klasy 4b, druga lokata przypadła Maciejowi Różyckiemu z 6a ,a trzecia pozycja Jakubowi Śliwce. W sumie w rozgrywkach wzięło udział 13 chłopców. Najlepsza dwójka reprezentowała naszą szkołę i gminę na Mistrzostwach Powiatu w Olkuszu w badmintonie drużynowym, w których zajęła II miejsce. Wśród dziewczyn zwyciężyła Julia Furgacz z klasy 5a, na drugim miejscu uplasowała się Oliwia Kocjan z 4b,  natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Julia Poczęsny. Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodniczek. Również najlepsza dwójka reprezentowała nas na zawodach powiatowych, zajmując wysokie  4. miejsce.

 

XIV edycja rozgrywek o Puchar Szkoły Podstawowej w tenisie stołowym.

Po rozegraniu 10 turniejów wyłoniono zdobywcę Pucharu Szkoły w tenisie stołowym. Został nim uczeń klasy 2c Szymon Ładoń. Jest on najmłodszym w historii rozgrywek zwycięzcą. W 10 turniejach zgromadził w sumie 980 pkt na 1000 możliwych! Tytuł wicemistrza zdobył Błażej Boruń   z klasy 4b z 690 punktami ,a trzecie miejsce przypadło Julii Furgacz z klasy Va z 660 punktami . W sumie w rozgrywkach wzięło udział 17 uczniów szkoły podstawowej. Najlepsza trójka będzie reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Gminy Klucze w tenisie stołowym.

 

Mistrzostwa Powiatu Olkusz w pływaniu drużynowym

19 stycznia na pływalni w SP nr 2 Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Olkusz w pływaniu drużynowym. Bardzo dobrze zaprezentowały się  przedstawiciele z naszej szkoły. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy zdobyli srebrne medale. W skład drużyny dziewcząt weszły: Dąbrowska Julia, Debora Leszczyńska, Rak Maja, Poczęsny Julia, Myszewska Helena, Marzec Julia, Mossór Inga, Dyda Weronika i rezerwowa Alicja Dusza. Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Rutkowski Paweł, Tomsia Michał, Ładoń Szymon, Różycki Maciej, Boruń Błażej, Barszczowski Jakub, Adamczyk Dawid, Nowakowski Marcel oraz rez. Różycki Michał i Igor Piątek. Mamy nadzieję, że te sukcesy zachęcą uczniów do zapisów do planowanej w roku szkolnym 2017/2018 klasy sportowej o profilu pływanie i piłka nożna.