EUROWEEK 2017

Już po raz trzeci uczniowie klas 4 – 6 wzięli udział w warsztatach językowych EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW.

20170203_110617

Podczas pobytu w Długopolu Zdroju towarzyszyli nam wolontariusze z różnych krajów:

1. Joe Robert Ebwaku z Ugandy
  2. Shee Sheerow  z Kenii
  3. Ozrata Stanckovich z Meksyku – OSMAR  lub Rosman 🙂
  4. Antonio  ANTEK  Twix z Włoch
  5. Pavel Chuduk z Białorusi
  6. Nicolas Noah Gauthier z Polinezji Francuskiej
  7. Edna Flores Miranda z Meksyku
  8. Lisette Delacruz z Filipin
  9. David Debebe z Etiopii – NUTELLA
  10. Gris Castillo  z Meksyku
  11. Ahrini Ahs z Indii
  12. Memo Perez z Meksyku
  13. Mirni Zami z Azerbejdżanu – MR MASAKRA
  14. Evija Masinska  z Łotwy

W ramach wolontariatu opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Aneta Miszczyńska, Mariola Wrońska oraz Mirosława Dziatłowicz.

Więcej zdjęć w GALERII WYDARZEŃ

A oto relacje kilku uczestników warsztatów:

Julia Baranik, VIb

The Euroweek is very big.

Very kind bus driver drove us here with the best class.

At the hotel is very funny, we didn’t pay a lot of money.

Joe is very kind his games are mixing in our minds.

Osmar is rock fun, he plays that music all the time.

Shee is lovely girl, we love her with our whole heart.

The Impossible Challange is very hard, counts creative and art.

Emilia Jedlińska – Jung, VIa

Sądzę, że wyjazd  na Euroweek 2017 był świetnym  pomysłem. Wolontariusze pokazywali nam, że mimo temu, że pochodzili z różnych krajów, to dzięki angielskiemu możemy z nimi rozmawiać i świetnie się bawić. Poznaliśmy też kraje z których pochodzą, panujące w nich tradycje i zwyczaje.  Oprócz nas na Euroweek przyjechały jeszcze dwie grupy – z Kórnika i Świecia. Była to doskonała okazja do zawierania nowych znajomości, a nawet przyjaźni. W przeciągu tych pięciu dni poznałam więcej wspaniałych ludzi niż w ciągu ubiegłego roku. Czuję,  że po Euroweeku mój angielski jest lepszy. Dużo dowiedziałam się o innych krajach, a nowe przyjaźnie na pewno będę starała się podtrzymywać. Czy wybieram się na Euroweek przyszłym roku? Na pewno!

Kamila Szwajcowska, VIa

Dnia 27. 01.2017 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na pięciodniowy obóz językowy ,,Euroweek ”. Zatrzymaliśmy się w ośrodku wczasowym ,,Aleksander” w Długopolu Zdrój, gdzie odbywały się wszystkie zajęcia, których w sumie było kilka godzin dziennie. Wszyscy zapoznaliśmy się z uczniami z innych szkół, a nawet zawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Już pierwszego dnia po kolacji przywitali nas wspaniali wolontariusze z całego świata. Zajęcia były świetne, a dyskoteki wciągały na parkiet nawet tych nieśmiałych. Zajęcia były bardzo zorganizowane, pełne humoru, mi najbardziej podobały mi się prezentacje różnych państw. Trzeciego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie odwiedziliśmy muzeum filumenistyczne. Odbywały się: konkurs talentów oraz Mission Impossible. Dnia 31.01.2017 roku zakończył się obóz, a wszyscy uczniowie z uśmiechem na ustach wrócili do domów.

Helena Myszewska, Vb

EUROWEEK

Euroweek to wspaniała sprawa

Gdy o nim mowa – wszędzie jest wrzawa.

Niech teraz wszyscy zamkną oczy,

Lecz słuchają uważnie, by niczego

Nie przeoczyć!

Tak więc…

Mnóstwo zadań, dużo zabawy,

I ani troszeczkę laby.

Talent show oraz dyskoteki

Szkoda, że nie było tam biblioteki

Uczyliśmy się języka używanego

W Etiopii,

Który ma ponad 2000 znaków!!!

Nie przepiszecie takiej kopii,

Nie zrobi tego żaden z dzieciaków!!!

Praca w grupach i prezentacje

Można było się poczuć jakby już

Były wakacje.

Tak kończymy wykład o Euroweeku,

A wy koniecznie napiszcie w zeszyciku:

„Za rok pojadę też, tam przecież super jest!!!”