Rusza akcja charytatywna „Opatrunek na ratunek”

„Opatrunek na ratunek”

Kolejna akcja organizowana w ramach działań szkolnego wolontariatu

Przyłącz się do Akcji!

Ruszyła zbiórka środków opatrunkowych

Zbiórka trwa do 31 marca

Zbiórkę środków opatrunkowych dla misyjnych szpitali i przychodni organizuje w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Zebrane dary trafią do ośrodków misyjnych na całym świecie.

Zbiórka potrwa do końca marca.

Przyda się każdy bandaż, gaza, kompres, plaster. Potrzebne są też rękawiczki gumowe, wata, strzykawki. Rzeczy te można kupić w każdej aptece, a koszt większości z nich nie przekracza kilkudziesięciu groszy-powiedziała koordynatorka akcji w poznańskiej fundacji.

Jak dodała, w tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a codzienne życie obfituje w wypadki. W misyjnych placówkach medycznych każdy bandaż jest na wagę złota, tam przydaje się dosłownie wszystko. Bywa, że nawet płótno, którym w Polsce wolontariusze obszywają paczki, na miejscu jest darte na bandaże, a zużyte opatrunki są prane, suszone na słońcu i ponownie używane. W biednych rejonach Madagaskaru rodzice opatrują swoim dzieciom rany liśćmi-powiedziała.”

Zachęcamy aby włączyć się do naszej akcji.

w/w dary przynosimy do sali nr 122.

W razie pytań można zgłaszać się do Pani Agnieszki Szarek

PLATAT - opatrunek na ratunek