Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”

         Uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły dołączyły do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do klas pierwszych szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty. Celem akcji jest pokazanie dzieciom, jak uniknąć zagrożeń, na które będą narażone podczas codziennych aktywności – na drodze, w szkole, w domu, a także w czasie  zabawy, czy korzystania z Internetu.

Podczas realizacji programu pierwszoklasiści ćwiczyli praktyczne przechodzenie przez  jezdnię, odwiedzili  Powiatową  Straż Pożarną w Olkuszu, Komisariat Policji w Kluczach, uczestniczyli  w zajęciach „Bezpiecznie w sieci” zorganizowanych przez panią bibliotekarkę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczach. Odbyło się również spotkanie z panią pielęgniarką, która przeprowadziła pogadankę na temat zagrożenia wynikającego z samodzielnego spożywania leków. Ponadto pod kierunkiem nauczyciela uczniowie wykonali gazetkę „Akademia  Bezpiecznego Puchatka”, gdzie umieszczono prace plastyczne uczniów związane z bezpiecznym zachowaniem się w różnych sytuacjach.

Uczestnicy programu otrzymali także książeczki „Dołącz do Akademii Bezpiecznego Puchatka” z zadaniami, które pomogły utrwalić wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie i zdrowo spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy.

Po przeprowadzeniu zajęć  każdy pierwszoklasista otrzymał Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka, a szkoła nabyła prawo do posługiwania się certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. 

 

[Not a valid template]