II etap Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych już za nami!

II etap Ogólnopolskich Konkursów Polonistycznych już za nami!

 

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabrakło wśród uczniów naszej szkoły osób, które w I etapie konkursu ortograficznego i językowego uzyskały 75% poprawnych odpowiedzi, a tym samym zakwalifikowały się do II etapu. To ci uczniowie 9 i 10 stycznia zmagali się ze dyktandem oraz bardzo trudnymi zadaniami sprawdzającymi poprawność językową.

W konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień” udział wzięli: Artur Markowski-Przeliorz (kl.III), Laura Adamik (kl.III), Maja Konieczniak (kl.III), Szymon Ładoń (kl.III),, Tymon Januszek (kl.III) oraz Martyna Mól (kl.V). O ile w I etapie konkursowicze musieli wykazać się znajomością poprawnej polszczyzny podczas rozwiązywania testu wyboru, o tyle w drugim dokonywali korekty tekstu pełnego błędów językowych oraz pisali opowiadanie związane z podanym związkiem frazeologicznym i nawiązujące do załączonej ilustracji.

W gronie naszych uczniów są też mistrzowie ortografii. Wiedzą, która umożliwiła udział w II etapie ogólnopolskiego konkursu „Z ortografią na co dzień”, wykazali się trzecioklasiści: Antoni Pałka. Jakub Zygmunt Kamil Szczepankiewicz, Kamil Wnuk, Noel Leśniak, a także czwartoklasistka Zuzanna Klich. To oni musieli napisać dyktando pełne trudnych ortograficznie wyrazów, takich jak: hałastra, rozhasana, zrzędliwy, ponadośmioipółgodzinny, ni stąd, ni zowąd, rzeżuchowo-bakłażanowy.

Mamy nadzieję, że wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi i będą reprezentować naszą szkołę w III etapie.

[Not a valid template]