NIECODZIENNA LEKCJA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE W NASZEJ SZKOLE

NIECODZIENNA  LEKCJA  WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE W NASZEJ SZKOLE

W dniu 31 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję  do spotkania z posłanką na Sejm VIII kadencji – Panią Agnieszką Ścigaj.

Jak wygląda praca w Sejmie? Na czym polega różnica między klubem poselskim a partią polityczną? Jak wygląda obecnie ordynacja wyborcza? Czy warto chodzić na wybory? Na czym polega praca parlamentarzysty? – to jedne z ciekawszych pytań młodzieży, na które Pani Poseł chętnie udzielała odpowiedzi. Była to bardzo ciekawa lekcja wiedzy
o społeczeństwie, w której wzięli udział uczniowie klasy IIIa oddziałów gimnazjalnych.

Poza tym  Pani Poseł udzieliła dwóch wywiadów przygotowywanych do projektów realizowanych w naszej szkole. Jeden z nich dotyczy tematu praw kobiet w Polsce i jest opracowywany przez uczniów klas DSD. Z kolei drugi, dotyczący praworządności, znalazł się w centrum zainteresowań uczniów klasy siódmej. To oni przygotowują konferencję na ten temat, która ma się odbyć w zaprzyjaźnionym ze szkołą Tarnopolu na Ukrainie.

Bardzo się cieszymy, iż Pani Poseł przyjęła nasze zaproszenie oraz liczymy na to, że będziemy mogli częściej korzystać z doświadczenia i wiedzy parlamentarzystów reprezentujących naszą małą Ojczyznę.