Literackie talenty z Klucz nagrodzone

Literackie talenty z Klucz nagrodzone

            Prawdziwa lawina nagród spłynęła na literacko utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach podczas finału XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Bolesławska Zima Prozy.

To już kolejna szczęśliwa dla nas edycja tego konkursu, o czym przekonaliśmy się 23 lutego 2018r. w Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu, gdzie uhonorowano autorów najlepszych prac. Każdy uczestnik, biorący udział w zmaganiach konkursowych, miał za zadanie napisać pracę w dowolnym gatunku literackim realizującą motyw „Karnawał i … miłość”. Utwory młodych adeptów sztuki pisarskiej oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klasy IV-VI oraz młodzież gimnazjalna i licealna.

Uczniowie SP w Kluczach okazali się bezkonkurencyjni w drugiej kategorii, zebrali bowiem wszystkie możliwe nagrody. I miejsce zdobyła Daria Marzec z kl.2a za opowiadanie „Zaśmiej się ze zmory, a odfruną złe potwory”, II miejsce przypadło Zuzannie Jurkiewicz z kl. 2a autorki pracy „Gdy się kocha, czas nie gra roli”, dwa III miejsca przyznano uczennicom klasy 3a: Julii Piłce za utwór „Po burzy zawsze wychodzi słońce?” i Martynie Leśniak  za opowiadanie „Tak daleko… i tak blisko”.

Uznanie w oczach jury wzbudziły też prace naszych uczniów w młodszej grupie wiekowej. Komisję konkursową oczarował Mateusz Kwaśniewski z klasy 4c za sprawą opowiadania „Babcia i jej skarb”. To jemu przypadła I nagroda. Z kolei wyróżnienie trafiło w ręce Błażeja Borunia za humoreskę „Rozterki Bożenki. Miłość rodzinna”.

Sama uroczystość miała wyjątkowy przebieg. Ogłoszeniu wyników towarzyszyły gratulacje Wójta Gminy Bolesław Krzysztofa Dudzińskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Ewy Dychtoń, Dyrektora Centrum Kultury Barbary Rzońcy i organizatorki konkursu Beaty Bazan-Bagrowskiej. Bardzo cenne okazały się wyczekiwane przez uczniów pokonkursowe refleksje jurora Jarosława Nowosada – prozaika, krytyka, eseisty i dziennikarza, który ze względu na swoją nieobecność, przekazał specjalny list do odczytania z komentarzem do każdej nagrodzonej i wyróżnionej pracy.

 

[Not a valid template]