X Jubileuszowy Gminny Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii pod hasłem „Poznajemy Wielką Brytanię”

X Jubileuszowy Gminny Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

pod hasłem „Poznajemy Wielką Brytanię”

Już od dziesięciu lat w Szkole Podstawowej w Kluczach spotykają się miłośnicy języka angielskiego oraz kultury brytyjskiej na Gminnym Konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Trzyosobowe drużyny z każdej ze szkół naszej gminy przygotowały i przedstawiły prezentację na temat kultury, muzyki, szkolnictwa, słynnych ludzi, atrakcji turystycznych  oraz życia codziennego w Wielkiej Brytanii.

Uczestnicy zaskoczyli nas ogromną wiedzą oraz sposobem prezentacji: można było posłuchać przebojów zespołu The Beatles, Queen, Georga Michaela czy grupy Depeche Mode w wykonaniu uczniów ze SP Chechło, wziąć udział w teleturnieju „Milionerzy” przygotowanym przez uczniów ze SP Jaroszowiec. Podejrzeliśmy też jak wygląda codzienne życie nastolatków zarejestrowane kamerą przez drużynę ze SP Kwaśniów. Mogliśmy zachwycić się Rodziną Królewską, którą przybliżyli uczniowie ze SP Ryczówek oraz zwiedzić słynne miejsca z drużyną ze SP Bydlin. Uczniowie ze SP z Klucz  zaskoczyli nas doskonałą znajomością rzeczywistości szkolnej w brytyjskiej szkole, a przedstawiciele SP w Rodakach pokazali nam atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że jury oraz opiekunowie przyznali następujące miejsca:

I miejsce: prezentacja pt. „British Music” przygotowana przez uczniów SP Chechło w składzie: Miłosz Stachowicz, Filip Pudełko, Nikodem Mędrek (opiekun Pani Izabela Milka).

II miejsce: prezentacja pt. „British and Polish school” przygotowana przez uczniów SP Klucze w składzie: Julia Poczęsny, Miłosz Cholewa, Matylda Mgłosiek (opiekun Pani Mariola Wrońska).

III miejsce: prezentacja pt. „Great Britain Travel Guide” przygotowana przez uczniów SP Bydlin w składzie: Weronika Kamionka, Amelia Nocoń, Maciej Grzanka (opiekun Pani Iwona Dyczewska).

GRATULUJEMY!!!

Podziękowania:

Dziękujemy opiekunom za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu:

Pani Izabela Milka SP Chechło, Pani Mariola Wrońska SP Klucze, Pani Iwona Dyczewska SP Bydlin, Pani Katarzyna Przybylska-Polak SP Kwaśniów, Pani Marcelina Kamionka SP Jaroszowiec oraz Pani Ewa Majewska-Kłoda SP Rodaki, SP Ryczówek.

Dziękujemy Komisji Konkursowej w składzie: Pani Elżbieta Kulawik, Pani Anna Płonka oraz Gościom Specjalnym: Soline Lea z Francji, Carlo Manfra z Włoch, którzy oprócz pracy w komisji przeprowadzili warsztaty językowo-kulturowe dla uczestników konkursu.

Dziękujemy Sponsorom oraz Przyjaciołom szkoły, którzy wspomogli konkurs:

Państwo Tatiana i Michał Redel Centrum Języków Obcych IMPULS (nagrody dla uczniów)

Pani Adriana Nowakowska (upominki dla opiekunów oraz komisji konkursowej)

Pani Mirosława Włoch Studio Urody MILENA z Olkusza (nagroda dla opiekuna zwycięskiej drużyny)

Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, American School of Warsaw z Warszawy, Polska Fundacja Schumana, Wydawnictwo Pearson, Urząd Gminy Klucze, Leśny Zakątek Ośrodek Rekreacyjny w Jaroszowcu, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kluczach.

Do zobaczenia za rok!

Organizator i koordynator konkursu