ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI Umiłowanie tego, co ojczyste.

ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

Umiłowanie tego, co ojczyste.

 

       18 maja 2018r. w auli  szkoły podsumowaliśmy działania w ramach święta, które łączy naszą lokalną społeczność już od siedemnastu lat.

      Po raz siódmy spośród tęgich głów ortograficznych szkół podstawowych wybraliśmy Mistrza Ortografii o Pióro Wójta Gminy Klucze Norberta Bienia. Jest nim Jagoda Sosnowska ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku.  Po zmaganiach  z pisownią uczniowie konkurowali w turnieju recytatorskim pod hasłem: „ Motyw przyrody w poezji i prozie Św. Jana Pawła II”.

      Jury w składzie : Ramona Czyżykowska-Liber, Janina  Misztal i Marcin Tomsia wyłoniło 3 uczniów , deklamujących i wygłaszających fragmenty Tryptyku rzymskiego i homilii Karola Wojtyły.

I miejsce otrzymała Julia Zalewska z SP w Chechle

II miejsce przypadło Kindze Krawczyk z SP w Jaroszowcu

III miejsce  zajął   Miłosz Stachowicz z SP w Chechle

   Pani dyrektor Marta Dziura oraz wójt Norbert Bień w swych przemówieniach przybliżyli nam ideę święta i wskazali na celowość przedsięwzięcia.

Po wręczeniu licznych dyplomów uczestnikom konkursu i dyktanda,  każda z siedmiu szkół otrzymała w prezencie młode drzewko – dąb.

   Impreza przebiegła zgodnie z planem, w miłej atmosferze, a  scena zachwycała dekoracją, przygotowaną przez panią Adę Nowakowską.

             Dziękujemy za współpracę i wspólne spotkanie, Panu wójtowi za objęcie święta honorowym patronatem oraz Pani Annie Płonce za przekazanie sadzonek dębów.

[Not a valid template]