Pożegnalna wizyta burmistrza Sondershausen

Pożegnalna wizyta burmistrza Sondershausen

 

W dn. 13.06-15.06.2018 gościł w Gminie Klucze pan  Joachim Kreyer – burmistrz miasta partnerskiego Sondershausen z Niemiec, z którym Gmina Klucze podpisała umowę o partnerstwie w 2014 roku.

Po 28 latach urzędowania burmistrz podjął decyzję o wycofaniu się z polityki i przejściu na emeryturę. Celem wizyty było osobiste podziękowanie za współpracę i podsumowanie dotychczasowych działań, jakich Gmina Klucze dokonała wspólnie z miastem Sondershausen.

Pan Kreyer  spotkał się z byłym wójtem Gminy Klucze –panem Kazimierzem Ściążko, z którym podpisywał umowę o współpracy, a także z obecnie urzędującym wójtem- panem Norbertem Bieniem. Obie strony wyraziły nadzieję na dalszą współpracę, która najefektywniej rozwija się podczas spotkań  młodzieży. Pojawiły się także inne propozycje współpracy podczas realizacji wspólnych projektów, także wśród dorosłych.

Burmistrz wraz z małżonką Karlą odwiedził także Szkołę Podstawową w Kluczach, gdzie spotkał się z panią dyrektor- Martą Dziura, paniami Violettą Auguścik i Mirosławą Dziatłowicz- wicedyrektorami szkoły oraz  panem Pawłem Feledykiem- nauczycielem języka niemieckiego. Goście rozmawiali o systemie szkolnictwa w Polsce i w Niemczech oraz o istotnych problemach młodzieży w obu krajach.

Goście zwiedzili także Kopalnię Wiedzy o Cynku przy ZGH w Bukownie , a także atrakcje Pustyni Błędowskiej. Wysłuchali również ciekawej prezentacji o Pustyni Błędowskiej przygotowanej przez panią Magdalenę Moroń z Pustynnego Centrum Informacji. Byli pod dużym wrażeniem rozwoju gminy.

Na koniec pan Kreyer wyraził nadzieję , iż jego następca będzie kontynuował współpracę z Gminą Klucze.

[Not a valid template]