Szkoły nadszedł czas!

 

Szkoły nadszedł czas!

 

    3 września 2018r. w Domu Kultury „Papiernik” odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uczniowie, którzy przygotowali program artystyczny, powitali nas radośnie symfonią optymizmu i wiary we własne siły. Uczcili także wierszem i piosenką setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowali m.in. piosenkę „Biały Krzyż”, w której donośnie wybrzmiało przesłanie rocznicy: „Wracam dziś w pamięć o tych, których nie ma”. I choć  „w szczerym polu biały krzyż nie pamięta już, kto pod nim śpi”, to my pamiętamy. Pamiętamy o tych, którzy polegli za wolność naszej ojczyzny. Z kolei dźwięki pieśni „Żeby Polska była Polską” wprawiły zebranych w iście uroczysty nastrój i poczucie dumy, że dziś możemy słuchać polskiego hymnu i żyć w  wolnej ojczyźnie.

    Po przedstawieniu Dyrektor Marta Dziura powitała gości, wśród których była Pani poseł na sejm Agnieszka Ścigaj. Pani dyrektor w swym przemówieniu nawiązała do rocznicy odzyskania niepodległości, a także zwróciła się do uczniów, podkreślając to, jak ważne jest „karmienie umysłów, zbieranie doświadczeń i kształtowanie osobowości”. Życząc wszystkim niesłabnącego entuzjazmu, wytrwałości i wiary w skuteczność podejmowanych działań, przekazała nam słowa, które, według Niej, powinny być mottem szkolnej egzystencji: „Przychodzimy do szkoły uśmiechnięci, a wychodzimy radośni”. Oby tak było!

     Ciepłe słowa i życzenia cierpliwości, radości z pracy i nauki usłyszeliśmy także z ust Pani Agnieszki Ścigaj i Wójta Gminy Klucze Norberta Bienia.

    Pełni optymizmu rozpoczynamy nowy rok szkolny!

 

[Not a valid template]